Naujienų srautas

Veidai2019.09.02 15:14

Koja kojon jau 68-erius metus: Valdas Adamkus pasidalijo laimingos santuokos receptu

Meilė, pagarba ir visiškas pasitikėjimas vienas kitu yra ilgo, sutarto ir laimės pilno bendro gyvenimo pagrindas, portalui LRT.lt sako prieš daugiau nei dešimtmetį kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, kuris su žmona Alma Adamkiene sekmadienį minėjo 68-ąsias santuokos metines.

„Dviese prabuvome namuose, džiaugėmės gražiu oru ir aplinka. Laikomės vienas kitą prižiūrėdami ir palaikydami, esame pasiryžę sulaukti dar ne vienų sukaktuvių“, – apie šventinį sekmadienį pasakojo V. Adamkus.

Pora susipažino Vokietijoje, kai abu mokėsi lietuvių gimnazijoje. „Ten pirmą kartą pamačiau Almą. Meilė iš pirmo žvilgsnio.Vieno žvilgsnio pakako 68-eriems metams“, – kalbėjo V. Adamkus.

Jis savo išrinktąją, tuomet dar Almą Nutautaitę, vedė 1951-aisiais rugsėjo 1 dieną. Pora susituokė gyvendami JAV.

V. Adamkaus prezidentavimo laikotarpiu Lietuva įprato prezidentą matyti ne vieną – šalia jo visada buvo pirmoji ponia A. Adamkienė.

„A. Adamkienė simbolizuoja eleganciją, inteligenciją ir supratimą – visų pirma, savo mylimo žmogaus atžvilgiu. Tai visada jautėsi ir jaučiasi dabar. Manau, jie daugeliui yra įkvėpimo šaltinis, nors tobulų žmonių nebūna, tačiau norisi sakyti, kad jie yra tobula šeima, o čia yra daug ir Almos indėlio“, – anksčiau portalui LRT.lt kalbėjo R. Vilpišauskas.

Būdama pirmoji šalies ponia A. Adamkienė rūpinosi įvairiais labdaros ir paramos projektais, ypač susijusiais su beglobiais vaikais ir apleistais senoliais. Visada rasdavo laiko ir šeimos židiniui puoselėti.

„Santuoka – ne pyragas: pagal receptą neiškepsi. Svarbiausias dalykas yra pasitikėjimas ir pagalba vienas kitam. Man atrodo, jei myli žmogų, pirmiausia galvoji ne apie save, o apie jį. Vyras tampa geriausiu tavo draugu. Santaika, pagarba vienas kitam – tai meilės dalis“, – žurnalui „Moteris“ yra pasakojusi A. Adamkienė.

Dalia Kutraitė kalbina. Alma Adamkienė: niekada nesigailiu to, kas jau praeina, ir esu laiminga, kad turėjau tokį gyvenimą
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi