Naujienų srautas

Veidai2019.09.07 07:00

Gyventi į Lietuvą grįžtantis Andrius Pojavis žavisi Valensija, bet ne valensijiečiais

Gyventi Ispanijoje atlikėjas Andrius Pojavis sumanė neatsitiktinai. Čia jis susipažino su savo žmona, tad nusprendė pagyventi ten, kur prasidėjo jųdviejų istorija. LRT RADIJO laidoje „Vasaros popietė“ dainininkas papasakojo, kokiomis aplinkybėmis susipažino su Andrea Bocelliu ir kuo jį taip žavi Valensija, o portalui LRT.lt papasakojo apie planus grįžti gyventi į Lietuvą.

Valensijoje A. Pojavis kartu su šeima gyvena jau ketverius metus. Prieš tai jis su žmona gyveno ir Italijoje, ir Anglijoje, tačiau galiausiai jiedu nusprendė apsistoti Ispanijoje – ten, kur ir susipažino.

Norėjosi pagyventi valstybėje, kurioje prasidėjo mūsų istorija.

„Susipažinome Ispanijoje Camino de Santiago 2010 metais. Norėjosi pagyventi valstybėje, kurioje susitikome, kurioje prasidėjo mūsų istorija“, – kalba atlikėjas.

Tiesa, dabar A. Pojavio šeimos gyvenimas suka kita linkme. Kartu su žmona Isabella bei dukromis Alisa ir Amelija jis sugrįžta į gimtąją Lietuvą.

„Nors kurį laiką gyvenau ne Lietuvoje, dėl to emigrantas nesijaučiau. Kartu su šeima vasaras praleisdavome Lietuvoje, tiesa, tik galimybės apsigyventi čia ilgesnį laiką iki šiol nesvarstėme.

Tačiau ši vasara tapo lemtinga. Žmona pritarė mano idėjai nuo šiol šeimos židinį kurstyti Lietuvoje, todėl tikiuosi, kad dar iki gruodžio mėnesio idėja virs tikrove“, – LRT.lt portalui sakė A. Pojavis.

Pasak A. Pojavio, nors jo žmona – tikra pietietė ir prie atšiauraus klimato nėra pratusi, tačiau dėl vyro svajonės tęsti muzikinę karjerą Lietuvoje bei supažindinti savo atžalas su jų tėčio gimtine Isabella ryžosi prisitaikyti prie besikeičiančių šeimos poreikių.

„Pastaruoju metu svarsčiau apie savo muzikinės karjeros galimybes ir supratau, kad norėčiau vystyti ją Lietuvoje. Taip pat atsirado poreikis dukroms pristatyti Lietuvą ne tik kaip vasaros atostogų šalį, bet ir kaip jų gimtinę. Noriu, kad mano dukros pažintų Lietuvą iš vidaus.

Artėjant išsikraustymo dienai, žmona net ima juokauti, kad gyventi saulėtoje Ispanijoje darosi tiesiog per karšta, tad Lietuvos klimatas jai taps tikra atgaiva“, – naujais gyvenimo planais su portalu LRT.lr dalijosi A. Pojavis.

2013 m. Malmėje, Švedijoje, vykusioje „Eurovizijoje“ Lietuvai atstovavęs A. Pojavis Valensijoje ir mokėsi. Visus ketverius metus studijavo ispanų kalbą ir kultūrą, dvejus metus tobulino ir klasikinio dainavimo įgūdžius padedant Valensijos katedros tenorui, vyskupui, tad dabar sako galintis dainuoti ir bažnyčioje – juk sakralinė muzika taip pat įdomi.

Dainų kūrėjui 2017 m. teko dalyvauti ir gilias tradicijas turinčiame Sanremo muzikos festivalyje – šią patirtį muzikantas vadina didžiule ir ypatinga. Sanremo muzikos festivalis – tikras itališkas festivalis, tad į jį daugiausia ir priimami italai, tačiau A. Pojaviui pavyko į jį patekti. Tiesa, prieš tai teko pereiti net 5 atrankas.

„Mano žmona italė. Ji parašė žodžius, aš sukūriau muziką, užregistravome dainą ir teko nuvažiuoti į patį Sanremą. Kai perėjau 5-ą atranką, atvažiavo pats Andrea Bocellis ir tiems, kuriuos atrinko, skaitė paskaitą. Atmosfera buvo ypatinga ir žmogus ypatingas, jautėsi gerumas, euforija“, – LRT RADIJO laidoje „Vasaros popietė“ prisiminė muzikantas.

Lietuviai atviresni ir draugiškesni už valensijiečius.

Paklaustas, ką rekomenduotų aplankyti Ispanijoje, A. Pojavis neslepia susižavėjimo miestu, kuriame ir pats gyvena. Valensija – trečias miestas pagal dydį Ispanijoje po Madrido ir Barselonos. Ir nors jame gyvena daugiau žmonių nei Vilniuje (apie 800 tūkst.), jis, pasak pašnekovo, šiek tiek provincialesnis.

Ir vis dėlto dainininkas negaili pagyrų Valensijai. „Miestas labai fainas, gražiai tvarkomas, prižiūrimas ir net nėra labai brangus, kas mums visiems labai aktualu. Yra nemažai įdomių dalykų: ir istorijos, ir atrakcionų, gražių upių, ežerų, persikų ir apelsinų plantacijų, kalnų, gali važiuoti ir slidinėti“, – vardija pašnekovas.

Anot jo, stereotipiškai laikoma, kad ispanai – labai atviri. Paties A. Pojavio nuomone, lietuviai ir atviresni, ir draugiškesni už valensijiečius.

„Ispanų tradicinis patiekalas ir pasididžiavimas – paelija. Dažniausiai ją valgo didelėje kompanijoje, sakysime, visa šeima. Labai svarbus elementas, kad būtų pakankamai žmonių, bent jau 6–7“, – pažymi atlikėjas.

Taip pat ten užauginama nemažai įvairių vaisių, pavyzdžiui, apelsinų. Neseniai Lietuvoje lankęsis A. Pojavis tikina, jog iš Ispanijos atvežti vaisiai Lietuvoje pigesni negu pačioje Ispanijoje.

Visas pokalbis – laidos įraše (nuo 52.40 min.). Laidos vedėjai – Gerūta Griniūtė ir Ignas Krupavičius.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi