Naujienų srautas

Veidai2019.08.28 16:54

Stano reiškia palaikymą limfoma sergančiam Skverneliui: esame toje pačioje barikadų pusėje

LRT.lt 2019.08.28 16:54

Po trečiadienį vykusios spaudos konferencijos, kurios metu premjeras Saulius Skvernelis patvirtino, kad serga kraujo sistemos vėžiu – limfoma, palaikymą jam išreiškė ir atlikėjas Stanislavas Stavickis-Stano. Daugiau nei prieš metus jam taip pat buvo diagnozuota limfoma.

„Pritrenkė mane žinia apie Saulių Skvernelį ir kad jam irgi limfoma, – savo feisbuke rašo Stano. – Tai, ką likimo brolau, dabar jau nesvarbu, kurioje barikadų pusėje buvome prieš tai, atsidūrėme toje pačioje. Reiškiu didžiulį palaikymą.“

Be to, atlikėjas pridūrė: „Visiems kas dabar mėgins spekuliuoti jo sveikatos tema galiu pasakyti remdamasis savo patirtimi – chomoterapija ir imunoterapija netrukdo dirbti. Dažniausiai tokio amžiaus žmogus pakankamai nesudėtingai atlaiko gydymą.“

Prieš metus S. Stavickis-Stano prabilo apie tai, kad serga vėžiu. Kas tris mėnesius jam atliekami planiniai patikrinimai. O po vasaros pradžioje atliktų tyrimų atlikėjas rašė: „Gavau dar tris mėnesius, o atrodo dar vieną gyvenimą“.

Neseniai portalui LRT.lt duotame interviu Stano sake, jog liga jį išmokė nebeplanuoti savo gyvenimo dešimtmečiui į priekį.

„Anksčiau pagalvodavau, kad kažką darysiu ar kažkur investuosiu tam, kad po penkių ar penkiolikos metų geriau gyvenčiau. Dabar tai atrodo juokinga – supratau, koks trapus tas gyvenimas. Aukoti šiandieną vardan neaiškios rytdienos dabar man atrodo neprotinga“, – kalbėjo jis.

LRT.lt primena, kad limfoma – kraujo sistemos vėžys, kuris pirmiausia pažeidžia limfmazgius, bet ilgainiui gali išplisti ir į kaulų čiulpus, blužnį, kepenis, plaučius bei kitus organus.

Gydytojai teigia, kad nors kai kuriems pacientams liga atsinaujina, daugelis jų gydomi visiškai išgyja.
Nors pasaulio mokslininkai nuolat atlieka tiriamuosius darbus, skirtus limfomų priežastims atrasti, jos vis dar nežinomos. Limfoma, kaip ir kiti piktybiniai navikai, nėra infekcinė liga ir nuo kito žmogaus ja neužsikrečiama.

Taip pat skaitykite

Dažniausias simptomas – neskausmingas darinys kaklo, kirkšnies ar pažasties srityje. Kiti simptomai gali būti stiprus prakaitavimas arba karščiavimas, ypač naktimis, nepaliaujamas viso kūno niežulys, apetito netekimas, svorio kritimas arba nuovargis, pasikartojantis kosulys arba dusulys, rašoma SAM.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi