Veidai

2019.08.29 07:27

Kokius košmarus sapnuoja LRT laidų vedėjai ir ką jie reiškia?

Agnė Kairiūnaitė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.08.29 07:27

Jei žvelgsime į sapnus, kaip į pasąmonės pranešimus, košmarai gali būti suvokiami kaip ekstremali, atkreipianti dėmesį išraiška. Psichologės, psichoterapeutės ir psichoanalitikės Elonos Lovčikienės teigimu, svarbiausia, kaip žmogus geba su košmarais susidoroti. Kokie profesiniai košmarai naktimis juos kamuoja, papasakojo ir LRT laidų vedėjai.

„Košmarai simbolizuoja nerimą, kiek jo turime ir su kuo jis yra susijęs. Tai gali būti santykiai, kuriuose galbūt esame ko nors neišsprendę, vidiniai reikalavimai sau, kai viena pusė labai kažko tikisi, o kita priešinasi ir bijo atlikti tam tikrus dalykus.

Dėl to sapne įvyksta didelis konfliktas. Jei mes tapatinamės su silpnąja puse, mes jaučiamės labai išsigandę ir nepajėgūs ką nors spręsti“, – LRT RADIJUI sako E. Lovčikienė.

Išgąstis – košmarų palydovas, o išgąstis, patiriamas darbo vietoje, neretas sapnuojančių dirbančiųjų patyrimas. Jis, panašu, gana dažnas ir LRT RADJO darbuotojų sapnuose.

„Tiesiog prabusdavau šlapias, nes netrukus turėjo prasidėti laida, o aš neturėjau teksto“, – pasakoja buvęs laidų vedėjas Vytautas Markevičius.

„Darbo niekada nesapnuoju. Jei tu pasirinkai savo kryptį ir tai, kas tau įdomu, darbas yra poilsis ir košmarų, susijusių su juo, būti negali“, – teigia transliavimo inžinierius Dainius Radzevičius.

„Turiu dvi profesijas ir viena iš jų – muzikinė. Visi šios profesijos atstovai kažkodėl sapnuoja fortepijono egzaminą, kai nemoka teksto. Kitos profesijos košmaras – ateini į studija ir ant tavo stalo yra laikraščiai lenkų kalba, kurios aš visiškai nemoku“, – teigia laidų vedėja Gabija Narušytė.

„Kai pradėjau dirbti radijuje, sapnuodavau, kad skaitau žinias ir man atneša labai svarbią žinią į eterį, o ten viskas parašyta hieroglifais, kurių nesuprantu. Vos tik pradėjęs skaityti pabusdavau“, – sako LRT laidų vedėjas Deividas Jursevičius.

„Dažniausia mano sapnai yra susiję su nespėjimu į žinias, o kiti – su lapais, kai reikia skaityti žinias, tu turi krūvą lapų priešais save, paimi vieną, bandai iš kito paskaityti ir iš tų tavo žinių gaunasi visiška betvarkė. Trečioji grupė košmarų yra susijusi su negalėjimu prašnekėti. Tai yra baisu“, – pasakoja LRT žinių vedėja Aistė Plaipaitė.

Košmarai, kaip nerimo pasiuntiniai, gali liudyti įvairius dalykus. E. Lovčikienės teigimu, net ir turint mėgiamą darbą nereiškia, jog išvengsime nerimo, lemiančio košmarus.

„Net ir labai aukšto lygio specialistas, puikiai išmanantis savo darbą, gali nerimauti dėl sunkesnio pokalbio ar dėl asmeninių krizių ir sunkiau susikaupti“, – komentuoja psichoanalitikė.

Susapnavus košmarą E. Lovčikienė pataria atkreipti dėmesį į tai, kaip žmogus sapne įveikia iškilusius sunkumus.

„Ar tai būtų vėlavimas, ar hieroglifai, svarbu, ar žmogus yra kūrybiškas. Jei žmogus liko nepatenkintas tuo, kaip išsprendė problemas sapne, reikėtų pabandyti ramiai atsisėdus pratęsti sapną taip, kaip jam norėtųsi.

Įvairiausių specialybių žmonės gali sapnuoti tokius sapnus, kuriuose tarsi vėl atsiduria mažo vaiko būsenoje, kai ko nors nežino ar nemoka.

Žmonės jaučia daug reikalavimų ne tik iš aplinkos, bet ir iš savęs, todėl labai svarbu gebėti juos atpažinti ir adekvačiai susidėlioti, kad jie nebūtų nei per dideli, nei per daug atsipalaiduotume ir mums būtų įdomu gyventi“, – pataria E. Lovčikienė.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt