Veidai

2019.08.27 12:39

MTV apdovanojimuose netrūko ir raginimų politikams

LRT.lt 2019.08.27 12:39

MTV vaizdo klipų apdovanojimų (MTV Video Music Awards) ceremonijoje skambėjo ne tik muzika, bet ir pasisakymai opiomis bei aktualiomis temomis. Ryškiausios muzikos pasaulio žvaigždės prakalbo ir apie aplinkosaugos krizę, ir lygybės klausimais.

Įvairūs muzikos ar pramogų pasaulio apdovanojimai neretai tampa savotiška tribūna žinomiems žmonėms kalbėti opiomis ir aktualiomis temomis. Praėjusiais metais „Grammy“ ir MTV apdovanojimuose buvo kalbama apie #MeeToo judėjimą, siekiantį atkreipti dėmesį į seksualinio priekabiavimo, smurto ir prievartos prieš moteris problemas.

Šių metų MTV vaizdo klipų apdovanojimų ceremonijoje dėmesio centre atsidūrė kitos temos.

Šventę pradėjo ryškus atlikėjos Taylor Swift dainos „You Need To Calm Down“ (liet. Tau reikia nurimti) pasirodymas su daugybe spalvų ir būriu ekscentriškus kostiumus dėvinčių šokėjų.

Ši daina atlikėjai pelnė ir statulėlę. Atsiimdama apdovanojimą už metų geriausią vaizdo klipą, T. Swift paragino Baltuosius rūmus elgtis priešingai, nei skelbia jos dainos pavadinimas, ir paskatino prezidento Donaldo Trumpo administraciją priimti Lygybės įstatymą (angl. Equality Act), kuris surinko penkis kartus daugiau parašų, nei būtina jo įteisinimui.

Lygybės aktas tapo savotišku LGBT pasiekimų, atpažinimo ir pripažinimo simboliu.

Maroke gimęs reperis Frenchas Montana taip pat turėjo pastebėjimų. Jam buvo patikėta paskelbti nugalėtoją Lotynų Amerikos muzikos kategorijoje.

Tai jis ir padarė sakydamas: „Kaip imigrantas jaučiu, kad mes, imigrantai, esame žmonės, kuriantys šią šalį. Noriu būti jų balsas.“ Jis pridūrė, kad nemaža dalis nominuotųjų taip pat yra imigrantai.

Beje, F. Montana statulėlę įteikė Rosalíai ir atlikėjui Bad Bunny, o šie ragino imtis veiksmų atsižvelgiant į aplinkosaugos krizę bei gaisrus Amazonės miškuose.

LRT.lt primena, kad šių metų MTV vaizdo klipų apdovanojimuose (MTV Video Music Awards) triumfavo T. Swift ir Ariana Grande, taip pat jaunoji atlikėja Billie Eilish.

A. Grande karūnuota Metų atlikėja, T. Swift atsiėmė trofėjų Metų vaizdo klipo kategorijoje, o 17-metė B. Eilish, nugalėjo Geriausio metų debiuto ir Geriausio proveržio kategorijose, tiesa, ji pati į apdovanojimus neatvyko ir savo padėkas išsakė vaizdo įraše.

Renginio akirmirkos – nuotraukų galerijoje.

Parengta pagal times.com ir billboard.com