Veidai

2019.08.27 09:58

Prancūzų aktorius Gerardas Depardieu įkūnys buvusį sovietų lyderį Leonidą Brežnevą

Dar 2013 metais Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas asmeniškai įteikė prancūzui Gerardui Depardieu rusišką pasą. Dabar ekscentriškas aktorius ketina suvaidinti kino juostoje apie komunistinę reformą Čekoslovakijoje ir įkūnyti buvusį sovietų lyderį Leonidą Brežnevą.

Prancūzų aktorius G. Depardieu naujoje kino juostoje gali įkūnyti buvusį sovietų lyderį L. Brežnevą.

70-metis aktorius pareiškė susidomėjimą bendradarbiavimu, sakė kino prodiuseris A. Leca. Jis teigė rugsėjį vyksiąs į Paryžių kalbėtis su G. Depardieu agentu, nes autorinė sutartis esą kol kas nepasirašyta.

A. Leca ruošiasi kurti filmą apie Čekoslovakijos komunistą reformatorių A. Dubčeką. Kūrinys kino ekranuose turėtų pasirodyti 2021-aisiais, minint A. Dubčeko 100-ąsias gimimo metines, o L. Brežnevas šiame filme vaidins svarbią rolę, sakė A. Leca.

Sovietų lyderis L. Brežnevas (1906-1982) buvo žinomas dėl jo vardu pavadintos doktrinos apie „ribotą socialistinių valstybių suverenitetą“.

Ji tapo argumentu Varšuvos pakto daliniams 1968-aisiais įžengti į sąjungininkę Čekoslovakiją ir numalšinti demokratijos judėjimą „Prahos pavasaris“.

Anksčiau ekscentriškas prancūzų aktorius G. Depardieu duodamas interviu pasaulio žiniasklaidai ne kartą pareiškė, kad išsižada savo gimtinės, nes Prancūzija tapo užsieniečių žaidimo aikštele, kurioje gyvena silpnapročiai, gaminantys vyną ir smirdantį sūrį.