Veidai

2019.08.26 17:31

Mados pasaulyje – aistros: australų žurnale supainiotos juodaodės manekenės

„Baltaodei manekenei taip nebūtų nutikę“
LRT.lt2019.08.26 17:31

„Taip nebūtų nutikę, jei pašnekove būtų tapusi baltaodė manekenė“, – savo socialinio tinklo paskyroje rašė juodaodė manekenė Adut Akech apie apmaudžią klaidą, pasirodžiusią australų žurnale „Who“. Prie A. Akech interviu buvo išspausdinta kitos juodaodės manekenės fotografija.

Australų žurnalo „Who“ redaktoriams teko atsiprašinėti už tai, kad prie interviu su manekene A. Akech pridėjo kitos manekenės, Falvios Lazarus, nuotrauką. Žurnalas atsiprašydamas paaiškino, kad prie teksto pridėjo tokią nuotrauką, kokią gavo iš agentūros, derinusios interviu detales.

Abi minėtos manekenės – juodaodės. Todėl A. Akech įsitikinusi, kad ši klaida tik atskleidžia visuomenės požiūrį į jos rasę. „Taip nebūtų nutikę baltaodei manekenei“, – teigė ji.

Interviu manekenė kalbėjo apie žmonių požiūrį į odos spalvą ir savo karjerą mados pasaulyje. Mergina taip pat kalbėjo apie pabėgėlius, požiūrį į juos. Ji pati iš Pietų Sudano buvo pabėgusi į Keniją, kur gyveno pabėgėlių stovykloje iki 2008-ųjų, kol gavo prieglobstį Australijoje.

Po šios klaidos manekenė pasidalijo įrašu socialiniame tinkle „Instagram“, kuriame rašė, jog ši situacija jai nėra maloni.

„Prie mano interviu jie išspausdino kitos juodaodės merginos nuotrauką ir parašė, kad ten – aš. Tai mane nuliūdino, buvo pikta ir pasijutau negerbiama. Tai nepriimtina ir neatleistina. Jaučiuosi įskaudinta ir negerbiama ne tik kaip asmenybė. Atrodo, kad nepagarba parodyta visai mūsų rasei, todėl, manau, kad svarbu apie tai kalbėti.

Tikiu, kad suklydęs žmogus buvo įsitikinęs, kad nuotraukoje – aš. Kadangi interviu kalbėjau apie žmonių požiūrį į juodaodžius, jaučiuosi taip, tarsi ši redakcijos klaida paniekino tai, dėl ko apskritai daviau šį interviu. Ši klaida rodo, kad žmonės yra abejingi ir siaurai mąstantys – jiems atrodo, kad visos juodaodės merginos ar visi afikiečių kilmės žmonės yra vienodi. Manau, kad taip nebūtų nutikę, jei interviu būtų kalbinta baltaodė manekenė“, – rašė mergina.

View this post on Instagram

I’ve have given some deep thoughts the past few days on how to approach this situation that isn’t sitting well with me. For those who are not aware, last week @whomagazine (Australia) published a feature article about me. In the interview I spoke about how people view refugees and peoples attitude to colour in general. With the article they published a large photo saying it was me. But it was of another black girl. This has upset me, has made me angry, it has made me feel very disrespected and to me is unacceptable and inexcusable under any circumstances. Not only do I personally feel insulted and disrespected but I feel like my entire race has been disrespected too and it is why I feel it is important that I address this issue. Whoever did this clearly the thought that was me in that picture and that’s not okay. This is a big deal because of what I spoke about in my interview. By this happening I feel like it defeated the purpose of what I stand for and spoke about. It goes to show that people are very ignorant and narrowminded that they think every black girl or African people looks the same. I feel as though this would’ve not happened to a white model. My aim for this post is not to bash Who Magazine -they have apologised to me directly - but I feel like I need to express publicly how I feel. This has deeply affected me and we need to start an important conversation that needs to happen. I’m sure that I’m not the first person that’s experienced this and it needs to stop. I’ve been called by the name of another models who happens to be of the same Ethnicity, I find it very ignorant, rude and disrespectful towards both of us simply because we know that this doesn’t happen with white models. I want this to be somewhat of a wake up call to people within the industry it’s not OK and you need to do better. Big publications need to make sure that they fact check things before publishing them especially when its real stories and interviews and not just some made up rumors. To those who work at shows and shoots it’s important that you don’t mix up models names. Australia you’ve a lot of work to do and you’ve got to do better and that goes to the rest of the industry

A post shared by Adut Akech Bior (@adutakech) on

Ji teigia, kad jos tikslas nėra pakenkti žurnalo „Who“ kūrėjams, redakcija jos asmeniškai atsiprašė.

Kalbėti ji panorusi, kad atskleistų savo jausmus. A. Akech prakalbo ir apie tai, kad ne kartą buvo pavadinta vardais kitų manekenių, kurios taip pat buvo juodaodės. Ji sako, kad tokia nepagarba turi liautis, ir dar kartą pabrėžė, kad baltaodėms manekenėms taip nenutinka.

„Pirmiausia redakcijos turėtų tikrinti faktus, ypač kai pasakojamos tikros ir jautrios istorijas, o neišgalvotos. Žmonės, kurie dirba renginiuose ar kolekcijų pristatymuose, taip pat turėtų būti atidesni ir dirbti atsakingiau. Australija, dar yra kur pasitempti“, – A. Akech.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt