Veidai

2019.08.25 10:13

Keistus pasaulius kuriantį režisierių Timą Burtoną įkvpepia ir pasivaikščiojimai kapinėse

LRT.lt2019.08.25 10:13

JAV režisieriaus Timo Burtono nuobodžiu tikrai nepavadinsi – atrodo, kad kiekvienas jo režisuotas filmas yra atskiras fantazijos pasaulis, kitoks nei esame įpratę matyti. O ir gyvenime jis tikras keistuolis. Kai kurie dalykai, kurių paprastai žmonės vengia, jam – būdas atsipalaiduoti.

Režisierius T. Burtonas rugpjūčio 25-ąją švenčia 61-ajį gimtadienį. Kai jam buvo 14 m. jo piešiniai atkreipė vienos vietinės kompanijos dėmesį ir jie buvo panaudoti kompanijos reklamai. Kai šios plakatai pasirodė, „Disney“ studijos nusprendė apmokėti vaikino studijas koledže.

Taigi nenuostabu, jog tai įkvepia ir jo kūrybą – jo filmuose daug spalvų, daug grimo, įmantrių kostiumų, žaismingų dekoracijų ir subtiliai gąsdinanti atmosfera. Kartais atrodo, kad jei nupiešti pasauliai būtų perkelti į realybę, viskas atrodytų taip, kaip T. Burtono filmuose.
Be to, T. Burtonas interviewmagazine.com yra pasakojęs, kad labiausiai jį įkvepia filmai apie monstrus, taip pat japoniška mokslinė fantastika.

„Vaikystėje žiūrėdamas filmus su pabaisomis niekada neišsigąsdavau. Mane labiau gąsdindavo tikras gyvenimas. Daugiau košmarų turėjau dėl to, kad reikėjo eiti į mokyklą ar valgyti pusryčius. Dėl to galėdavau pašokti ir iš miegų. Lengvai išsigandęs buvau nebent žiūrėdamas „Egzorcistą“, – yra sakęs režisierius.

Jis taip pat atskleidė, kad vaikystėje mėgo vaikštinėti po kapines – jam atrodė, kad ten tvyro lengvai jaudinanti, keista aplinka ir ramybė. Iki šiol kapinės jam atrodo, kaip ypatinga vieta, ne baisi, o įkvepianti.

Žiūrovams geriausiai žinomi režisieriaus filmai – „Čarlis ir šokolado fabrikas“, „Edvardas Žirkliarankis“, „Svynis Todas: demoniškasis Flyto gatvės kirpėjas“ ( už kurį režisierius yra pelnęs „Auksinį gaublį“), „Alisa Stebuklų šalyje“, „Raitėlis be galvos“, „Nakties šešėliai“ ir kt. Įdomu tai, kad daugelyje režisieriaus filmų vaidina aktorius Johnny Deppas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt