Naujienų srautas

Veidai2019.08.23 21:11

Tegul žydi laisvė! LRT sezono atidaryme – šimtai iškilių svečių

„Tegul žydi laisvė kurti, gyventi, mąstyti“, – 94-ojo LRT sezono atidarymo šventėje kalbėjo LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė pasveikinusi visus su Baltijos kelio 30-mečiu. Šios gražios progos nepraleido ir gausus būrys kviestinių svečių, kai kurie jų į šventę atvyko nešini kardelių puokšte.

Tegul žydi laisvė! Su tokiu šūkiu ir naujais iššūkiais LRT TELEVIZIJA pasitinka 94-ąjį sezoną – visuomeninis transliuotojas seniai neturėjo sezono, kuriame pristatytų tiek naujienų, atspindinčių LRT misiją ir įrodančių, kad laikas prie ekrano gali būti prasmingas.

Kardeliais pražydusioje sezono atidarymo šventėje Lietuvos nacionalinio muziejaus Senajame arsenale susirinko keli šimtai kviestinių svečių – iškilių visuomenės veikėjų, politikų, kultūros ir pramogų pasaulio atstovų, žiūrovams puikiai pažįstamų eterio veidų.

Vieni atvyko su kardelių puokšte, kiti pasipuošė specialiais Baltijos kelio 30-mečiui sukurtais ženkliukais su kardeliu.

Laisve alsuojančios šventės svečius pasitiko užburiantys šokių teatro pasirodymai ir po arsenalo skliautais skambantys Baltijos kelio dalyvių prisiminimai.

Susirinkusius sveikino LRT generalinė direktorė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

„Ši diena – ypatinga, prieš 30 metų beprecedentėje akcijoje Baltijos šalys aiškiai pasauliui pasakė, kad norime būti laisvi, norime patys kurti savo gyvenimą. Nenorime, kad mus laikytų už geležinės uždangos, nurodinėtų, ką kalbėti, ką rengtis, kaip kurti, ką galvoti. Buvo ir kliūčių, ir klaidų, tačiau Lietuva padarė didžiulę pažangą.

Mes dažnai patys neįvertiname, kiek daug pasiekėme – gyvename geriau, Lietuvos mokslininkai, menininkai, sportininkai yra pripažinti pasaulyje, išaugo nauja nepriklausomybės karta, alsavusi laisvės oru ir mąstanti visai kitaip. Tegul žydi laisvė kurti, gyventi, mąstyti“, – kalbėjo M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Ji priminė, kad Lietuvos nacionalinis transliuotojas, visada buvęs aktyviu šių permainų dalyviu, ir toliau skirs daug dėmesio šaliai reikšmingoms ir svarbioms istorinėms datoms bei įvykiams. Tai visada bus LRT prioritetas, teigė generalinė direktorė.

Vakaro svečias politologas Linas Kojala portalui LRT.lt sako, jog išgirdus naujojo sezono šūkį, iškart susimąstai, kokia Lietuva šviesi, graži, ir kad ta žydinčia laisve dažniau turime patikėti patys, nelaukdami kol kas nors apie tai mums primins.

„O LRT linkiu išlikti įdomia, aktualia ir surasti didesnę žiūrovų, klausytojų ir skaitytojų auditoriją. Tegul ir toliau džiugina visus naujomis idėjomis“, – naujojo sezono proga LRT linkėjo politologas.

Režisierei Giedrei Žickytei LRT šūkis – gražus prisiminimas apie vieną tauriausių ir gražiausių akimirkų, nutikusių istorijoje.

„Lygiai prieš 30 metų Lietuva iš tiesų pražydo gėlėmis. Prisiminus tas gėles, kurios krito iš sraigtasparnių, man iki šiol akyse kaupiasi ašaros.

Man atrodo, kad tai buvo viena gražiausių meilės išraiškų, unikalus performansas – žmonės buvo įsimylėję ir ėjo į pirmąjį pasimatymą su savo laisve, nors tada dar jie ir nežinojo, ar ją pavyks iškovoti. Taip pat tai priminimas, kad laisvę reikia laistyti, tik tada ji žydės“, – sakė režisierė.

Kunigas Ričardas Doveika teigė, kad laisvė žydi todėl, kad tai yra grožis, o grožis – visuomet tiesos antspaudas.

„Jei pasitelkęs grožio turinį nacionalinis transliuotojas visuomet išliks ir bus tiesos antspaudu, klestės visa mūsų tauta ir visuomenė. Manau, kad mintimi „Tegul žydi laisvė“, LRT atkreipia dėmesį į pamatus – o kas gi laisto tą laisvę? Mano manymu, tai – ištvermė.

Švenčiame jubiliejinius Baltijos kelio metus, švenčiame naują LRT sezoną, turime nepriklausomą transliuotoją, kuris auga ir bręsta savo laidų kokybe, atsižvelgdamas ne tik į vyresniąją kartą, bet ir ieškodamas kelių prie jaunosios. Visa tai kyla iš ištvermės. Todėl ir naujojo sezono proga LRT kolektyvui norėčiau palinkėti ištvermės, kuri įkvepia vienybei“, – LRT linkėjo R. Doveika.

Naujojo LRT sezono atidaryme apsilankė ir retokai Lietuvoje sutinkamas akordeono virtuozas Martynas Levickis.

„Prieš atvykdamas šiek tiek žūrėjau tiesioginę transliaciją iš Katedros aikštės. Mačiau žmones, besidžiaugiančius laisvėjančia visuomene. Manau, kad „Žydi laisvė“ ir yra tas visų mūsų žydėjimas, jaunos kartos susitikimas su senąją karta, kuri stovėjo Baltijos kelyje.

Smagu matyti tą žydėjimą žmonėse, jų širdyse, sielose. Taip pat smagu matyti daugiau šypsenų. O jų tikrai matau vis daugiau“, – džiaugėsi M. Levickis.

Laidos „(Ne)emigrantai“ vedėja Akvilė Kavaliauskaitė šypsojosi, kad naujasis šūkis labai tinka ir jos kuriamai laidai.

„Man žodis laisvė iškart siejasi su kuriama laida. Laisvė gyventi bet kur, kur tik nori, laisvė sugrįžti į šalį, kurioje gimei. Aš kasdien kalbuosi su žmonėmis, kurie ta laisve pasinaudojo. Kuo daugiau mūsų pasaulis eina į priekį, tuo daugiau laisvių atsiranda. Juk visas pasaulis kasdien dirba tam, kad būtume laisvesni. Kiekvieną kartą kai pasiseka, reikia labai džiaugtis“, – svarstė A. Kavaliauskaitė.

Vakaro akimirkos – nuotraukų galerijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi