Veidai

2019.08.23 10:39

Dviguba šventė: Baltijos kelio dieną Andrius Mamontovas mini gimtadienį

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.08.23 10:39

Rugpjūčio 23-ąją, kai minime Baltijos kelio 30-metį, atlikėjas Andrius Mamontovas švenčia ir savo 52-ąjį gimtadienį.

„Net tada, kai tai buvo juodojo kaspino diena, man tai buvo ir mano gimtadienis. Šią dieną prisimenu sau brangius žmones, senelius, tėvus, kurie labai manęs laukė. Tiesa, gimiau porą savaičių pavėlavęs, buvo tam tikrų komplikacijų. Taigi prisimenu savo šeimą ir galvoju, kokia jiems ši diena svarbi. Juolab, kad buvau pirmas vaikas, anūkas.

Todėl, kad ir kaip susiklostė istorija, man rugpjūčio 23-oji – džiugi diena“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ sakė atlikėjas Andrius Mamontovas.

Andrius Mamontovas ir Atlanta – „Kregždutės“

Prieš trisdešimt metų, kai į gyvą žmonių grandinę susikibo trys Baltijos tautos, A. Mamontovas tos dienos įvykius sekė per radiją. „Tądien buvau išvykęs, bet klausiausi radijo ir visus įvykius sekiau. Buvo ką tik pasibaigęs roko maršas, dar jaučiau po jo likusią euforiją.

Skambant „Roko maršo“ festivalio muzikai, ore jusdavome Lietuvos laisvės skonį. Tada mes buvome jauni, veržlūs ir mums buvo žiauriai smagu, kad galime prisidėti prie tokio svarbaus Lietuvos virsmo – išlaisvėjimo. Tiesa, kai tau vos 20 metų, atrodo, kad virsmas vyksta ne tik šalyje bet ir tavyje“, – pasakojo atlikėjas.

Gimę tą pačią dieną. Andrius Mamontovas
Vakaro autografas. Dainų kūrėjas ir atlikėjas Andrius Mamontovas
Naktinis ekspresas. A. Mamontovas
Asistentas vienai dienai. Andrius Mamontovas
Andrius Mamontovas apie dainuojančią revoliuciją: Lietuvos vardas ir laisvės idėja kabėdavo ore

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt