Veidai

2019.08.21 19:50

Mama tapusios Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės motinystės atostogos truks vos kelis mėnesius

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.08.21 19:50

„Dabar visos mano mintys sukasi aplink mažąjį Antanėlį, nors ir šalies aktualijomis pasidomiu“, – portalui LRT.lt sako sekmadienį mama tapusi Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Tiesa, jos motinystės atostogos truks trumpiau nei kitų moterų – Seimo narėms vaiko priežiūros atostogos nepriklauso.

Prieš kelias dienas, rugpjūčio 18-ąją, mama tapusi Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė portalui LRT.lt sako, kad iki šiol nepaliauja stebėtis, o pirmosios dienos kupinos emocijų: „Negaliu patikėti, kad taip gali būti iš tikrųjų. Kaip taip susitveria?

Nors sūnaus laukėme jau kurį laiką ir viską kuo puikiausiai suvokiame, pamačius tą mažą žmogutį apima ypatingas jausmas, susimaišęs su nuostaba. Atrodo, kad tas stebuklas tarsi iš niekur į mūsų gyvenimą atėjo. Akivaizdu, laukia labai daug naujo ir gražaus.“

Sūnų tėvai pavadino Antanu. „Tai vyro senelio ir mano prosenelio vardas. Taigi jis mūsų šeimai labai brangus, o mums su vyru dar ir labai gražus. Be to, mažybinių vardo formų yra labai daug ir įvairių.“

Seimo narė džiaugiasi, kad labai daug jai padeda vyras, fotomenininkas Mindaugas Mikulėnas. „Smagu, kai gali dalytis rūpesčiais ir džiaugsmais. Dabar atrodo, kad ištisas valandas galėtume tiesiog žiūrėti į tą mažą žmogutį.

Beje, visuomet labai kietai miegojau ir bijojau, kad negirdėsiu, kaip vaikelis verkia. Tačiau, matyt, gamta taip surėdė, kad kiekvieną vaikelio verksmą išgirstu“, – šypsosi R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, kurios mintys dabar sukasi tik aplink naująjį šeimos narį.

Tiesa, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja motinystės atostogomis pasidžiaugti tiek, kiek kitos naujagimių mamos, negalės – gimdymo-motinystės atostogos Seimo narėms trunka apie keturis mėnesius, tačiau ilgesnės, vaiko priežiūros atostogos joms nepriklauso.

„Iki gruodžio vidurio turiu galimybę pabūti namuose, o kaip bus vėliau matysime. Šiuo metu mano prioritetas yra mažasis Antanėlis. Žinoma, aktualijas vis tiek seku, man įdomu, kas dedasi Seime bei tikiuosi, kad per daug nuo valstybės reikalų neatitolsiu“, – portalui LRT.lt sako Seimo narė.

Kadangi nėštumo metu gerai jautėsi, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė dirbo iki pat gimdymo. Be to, šis žingsnis buvo ir gerai apgalvotas.

„Antanas gimė kiek anksčiau nei buvo planuota. Tačiau aš ir ketinau dirbti iki pat vaikelio atėjimo, kad jam gimus turėčiau šiek tiek daugiau nepanaudotų laisvadienių ir galėčiau ilgiau pabūti su sūneliu pirmaisiais mėnesiais“, – pasakoja laiminga mama.

Dabar jai daugelis linki ramių naktų. „Matyt, žmonės žino, ko linki, ir reikia pasikliauti jų žodžiais. Kol kas viskas vyksta sklandžiai ir labai smagiai“, – patikina R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt