Veidai

2015.09.08 13:45

Didžiausias arbatinis Lietuvoje – Pakruojo rajone

Skirmantas Pabedinskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Pakruojo rajone, Bitaičiuose, menininkas iš sostinės Leonas Šulcas savadarbėje keramikos  krosnyje baigė degti didžiausią šalyje  dviejų metrų aukščio arbatinį ir pastatė jį sodybos kieme.

Pakruojo rajone, Bitaičiuose, menininkas iš sostinės Leonas Šulcas savadarbėje keramikos  krosnyje baigė degti didžiausią šalyje  dviejų metrų aukščio arbatinį ir pastatė jį sodybos kieme.

Dešimtis kilogramų sveriančias lipdinio detales menininkas gabeno iš dirbtuvių ir  vidury kiemo dėliojo vieną ant kitos. manė, kad kūrinys sieks du metrus dešimt centimetrų, tačiau, pabuvojęs degimo krosnyje, molis dešimčia centimetrų susitraukė.

Masyvus keramikos kūrinys sumontuotas  šalia ankstesnių  darbų. Pasak meistro, arbatinio talpa – apie du šimtus litrų, tačiau jo pripilti keramikui neišeis – pro dekoratyvines angas vanduo išbėgs.

„Aišku, jis galėjo buti ir trijų metrų, bet jau sudėtingiau būtų išdegti tokiu atveju. Truputėlį žiūriu ir į technines galimybes. O be to, lipdžiau praktiškai savaitę: nuo šešių ryto iki dvylikos nakties. Galima sakyti, kad truputį jau ir akyse bloga darosi“– pasakojo keramikas.

Stopkadras

Buvusiame tvarte įsirengtoje dirbtuvėje  L. Šulcas  formuoja naują kūrinį. Iš dirbtuvės į degimo krosnį dabar keliauja būsimo keramikos kūrinio „varnų karaliaus“ fragmentai. Menininkas sako stebintis varnų gyvenimą, todėl ne viename jo kūrinyje – stilizuoti paukščiai.

„Galvoje – jau kitas darbas. Padarysiu kitą ir gal šiems metams dviejų užteks. Nors nežinau, gal ir trečią sugalvosiu – molio atsargų pasiruošęs turiu, trečiam darbui turėtų užtekti“,– pasakojo menininkas.

Sukūręs, kaip manoma, aukščiausią ir talpiausią arbatinį šalyje, menininkas ketino patekti į Lietuvos rekordų knygą, tačiau, pasak jos atstovo, rekordas nebus fiksuojamas, nes dekoratyviniame kūrinyje arbatos neužsiplikysi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.