Naujienų srautas

Veidai2019.08.20 15:35

Vėžiu sirgęs kunigas, rašytojas Benas Lyris: laimingas tas, kuris gyvena taip, tarsi turėtų tik vieną dieną

LRT.lt 2019.08.20 15:35

„Susirgęs vėžiu, išmokau visas savo jėgas, santaupas, laiką investuoti į draugus, žmones, patirtį, susitikimus, keliones“, – sako jaunas kunigas, rašytojas, poetas, socialiniame feisbuke žinomas kaip Benas Lyris. Jis pristato naujausią knygą „Mano laikas – TU“.

– Benai, esate Kauno klinikų kapelionas kunigas. Kas paskatino jus rinktis kunigystės kelią?

– Tikiu, kad kai kuriuos dalykus gyvenime pasirenkame ne mes, bet jie pasirenka mus. Nebuvo taip, kad vieną dieną ryte pabudęs supratau, jog būsiu kunigu. Ir kunigu tapau ne todėl, kad kasdien ėjau į bažnyčią.

Tai turbūt lėmė dvi priežastys: pirmoji, kad turėjau labai stipriai mylinčią Mamą, kuri nuoširdžiai tikėjo Dievu ir per savo Meilę man parodė Dievo veidą.

Antroji: nesutikau kunigų su kuriais galėčiau būti savimi, su kuriais jausčiausi priimtas ir patvirtintas toks, koks esu, panašiai kaip prie Jėzaus. Dauguma kunigų buvo labai nuoširdūs, bet mačiau, kad jie nėra savimi. Norėjau nuoširdaus kunigo, kuris ne tik mane mokytų, bet nebijotų dalintis savo gyvenimu, patirtimi. Būtent todėl ir gimė mintis būti tokiu kitiems, kokio pats ieškau.

Pats svarbiausias dalykas išmokti mylėti savo ir kitų vidų, išmokti gyventi meile sau, kitiems, Dievui ir pasauliui.

– Greta kunigystės, jūs taip pat kuriate poetiškas ir įkvepiančias frazes, kuriomis dalinatės socialiniuose tinkluose. Kaip kūryba atsirado jūsų gyvenime?

– 2004 m. pradėjau rašyti eilėraščius, dar būdamas vidurinėje mokykloje turėjau lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją, kuri manimi tikėjo.

2005 m. tapau jaunųjų filologų konkurso laureatu. Nuo tada kūryba, poezija ir užrašytas žodis tapo mano gyvenimo dalimi.

– Socialiniuose tinkluose gausu jūsų kelionių nuotraukų. Mėgstate keliauti?

– Pasaulis yra knyga, keliaudamas tarsi skaitau kiekvieną jos puslapį. Man kelionės leidžia pažinti kultūrą, žmones, architektūrą, istoriją, padeda būti žmogumi, kuris į pasaulį žvelgia plačiau.

Keliones myliu dėl patirties ir įspūdžių. Kai 2013 m. susirgau vėžiu, išmokau visas savo jėgas, santaupas, laiką investuoti į draugus, žmones, patirtį, susitikimus, keliones. Sau nuolat sakau, kad laimingas žmogus yra tas, kuris gyvena taip, tarsi turėtų tik vieną dieną, tačiau iš tikrųjų palaimintas tas, kuris gyvena taip, tarsi turėtų tik šią akimirką. Taip ir mokausi mylėti, gerti gyvenimą, susitikimus su draugais, kiekvieną patirtą kelionės vaizdą.

– Socialinėje erdvėje jūs geriau žinomas Beno Lyrio vardu. Tiesa, Benas Lyris nėra jūsų tikrasis vardas. Kodėl pasirinkote būtent tokį slapyvardį?

– Pradėjau rašyti 2004 m. Lyris gimė kaip pseudonimas, nes reikėjo vartotojo vardo rašyk.lt svetainei, todėl Lyrio slapyvardį tarsi kažkas padiktavo. Aš visada buvau tas romantikas, kuris myli poeziją, lyriką, literatūrą, todėl manau jis tarsi man sukurtas.

– Kaip kilo mintis parašyti knygą?

– Neturėjau minčių rašyti knygos, tiesiog dalinausi savo mintis feisbuke ir „Instagram“ platformose, o surinkus tekstus iš tų platformų jie tapo knyga.

– Papasakokite trumpai apie savo knygą „Mano laikas – TU“. Dauguma skaitytojų tikriausiai tikisi šioje knygoje atrasti religinės tematikos tekstų. O kaip yra iš tiesų?

– „Mano laikas – TU“ nėra mano pirmoji knyga, ši jau ketvirtoji.

Pirmoji knyga buvo „Liturgija Meilės“, antroji – „Mano popierius Tavo širdis“, trečioji – „Tavo Meilė mano akys“. Šios knygos nėra literatūros šedevrai, jose kalbų taip, kaip pats norėčiau, kad man kalbėtų kiti.

Dievas neturi kitų lūpų kaip mūsų lūpas, esu laimingas, jeigu per savąsias kažką pažadinu gyvenimui. Visų knygelių tikslas – logoterapija – gydyti žmogų mintimis ir pozityviu, padrąsinančiu turiniu.

Pasaulis yra knyga, keliaudamas tarsi skaitau kiekvieną jos puslapį.

– Kokiam žmogui skirta jūsų knyga?

– Mano knygos skirtos tiems, kurie turi atvirą širdį ir kurie tiki, kad pats svarbiausias dalykas išmokti mylėti savo ir kitų vidų, išmokti gyventi meile sau, kitiems, Dievui ir pasauliui.

– Ko palinkėtumėte skaitytojams?

– Linkiu, kad Dievas suteiktų jėgos pamatyti, kad kiekviena diena yra didžiausias stebuklas, linkiu pamatyti mažus dalykus, išmokti gyventi paprastai. Ir siunčiu gyvenimo, Meilės ir vilties palaiminimą. Gyvenime pats svarbiausias dalykas yra gyventi Meile.

Su kunigu ir rašytoju Benu Lyriu kalbėjosi www.knyguklubas.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi