Naujienų srautas

Veidai2019.08.19 13:07

Skandalinga praeitimi garsėjantis JAV prezidentas Billas Clintonas švenčia gimtadienį

Vienas skandalingiausių JAV prezidentų Billas Clintonas rugpjūčio 19-ąją švenčia 73-ąjį gimtadienį.

Prieš tapdamas prezidentu Bilas Klintonas 1992 metais, nuo 1978 iki 1980 ir nuo 1982 metų buvo Arkanzaso valstijos gubernatorius. Jis yra 42-asis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas, ėjęs pareigas nuo 1993 iki 2001 metų.

Jis trečias pagal jaunumą JAV prezidentas. Prezidentu B. Clintonas, gimęs po Antrojo pasaulinio karo, tapo Šaltojo karo pabaigoje. Jis yra pirmasis JAV prezidentas, gimęs po Antrojo pasaulinio karo.

Clintonas yra vadinamas naujuoju demokratu ir yra žinomas kaip centristas, o tai jam garantavo dvi prezidentavimo kadencijas. Jo politika, Šiaurės Amerikos laisvos prekybos sutarties ir gerovės reformos klausimais, apibūdinama kaip centristinė.

Jis vadovavo ilgiausiai Amerikos istorijoje trukusiai taikos metų ekonominei plėtrai, kuri susidarė iš subalansuoto biudžeto ir oficialiai paskelbto federalinio biudžeto pertekliaus.

B. Clintono pavardė turėjo būti Blythe, tačiau jo tėvas Williamas Jeffersonas Blythe'as žuvo eismo įvykyje likus trims mėnesiams iki sūnaus gimimo. Clintono pavardę besimokydamas mokykloje Billas gavo iš savo patėvio Rogerio Clintono. Beje, mokykloje jis grojo saksofonu ir netgi priklausė pučiamųjų trio „Trys aklos pelės“. Jis iki šiol kartais mėgaujasi grodamas saksofonu.

Billo Clintono žmona – Hillary Clinton taip pat žinoma politikė, ji taip pat siekė tapti JAV prezidente.

Beje, B. Clintonas buvo keturis kartus nominuotas „Grammy“, du iš jų laimėjo. Jis buvo apdovanotas už memuarų audioknygą „Mano gyvenimas“ („My Life“), kuri išrinkta geriausiu šnekamosios kalbos albumu. Jis taip pat pelnė apdovanojimą už geriausią šnekamosios kalbos knygą vaikams, tačiau jis nebuvo vienintelis autorius ir kalbėtojas, tad apdovanojimą pasidalijo su kolegomis.

Ne paslaptis, kad prezidentas visų dėmesį atkreipė 1998-aisiais kuomet kilo skandalas dėl jo ir 22-ejų metų Baltųjų rūmų stažuotojos Monicos Lewinsky santykių.

Išsamiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše (nuo 46.25 min.).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi