Veidai

2015.09.08 13:45

Vienuolės sukilo prieš planus parduoti buvusį vienuolyną K. Perry

BNS2015.09.08 13:45

Dainininkė Katy Perry pelnė milijonų muzikos gerbėjų visame pasaulyje simpatijas, tačiau jai nepavyko palenkti į savo pusę dviejų senyvo amžiaus vienuolių, nusprendusių pasipriešinti popmuzikos dievaitės norams įsikurti buvusiame vienuolyne.

Dainininkė Katy Perry pelnė milijonų muzikos gerbėjų visame pasaulyje simpatijas, tačiau jai nepavyko palenkti į savo pusę dviejų senyvo amžiaus vienuolių, nusprendusių pasipriešinti popmuzikos dievaitės norams įsikurti buvusiame vienuolyne.

Ant kalvos šlaito įsikūręs didžiulis itališko stiliaus kompleksas, vertinamas 15 mln. JAV dolerių (13,7 mln. eurų), yra netoli įžymybių pamėgto Los Andželo Silver Leiko rajono.

Tačiau dviem vienuolėms tai nerūpi – jos užginčijo arkivyskupijos teisę parduoti šį turtą.

Pirmadienį pateiktame skunde arkivyskupija kaltinama vienašališkai pakeitusi vienuolyno, kuris žinomas kaip Palaimintosios Mergelės Marijos švenčiausiosios ir nekalčiausios širdies seserų Kalifornijos institutas, įstatus.

Ieškinyje teigiama, kad dviem iš likusių penkių kongregacijos vienuolių, kurių amžius svyruoja nuo 77 iki 88 metų, buvo suteikta išimtinė teisė keisti šio instituto įstatus, rinkti pareigūnus ir parduoti instituto turtą.

K. Perry aplankė vienuoles, joms padainavo ir pasakė, jog viliasi čia apsigyventi su savo mama ir močiute.

Tačiau vienuolės nepakeitė savo nuomonės ir toliau nesutinka, kad šis kompleksas būtų parduotas atlikėjai, kuri užaugo atgimusiųjų protestantų šeimoje, tačiau vėliau tapo sekso simboliu ir aktyvia homoseksualių asmenų teisių gynėja.

Tarp populiariausių K. Perry dainų yra tokie hitai kaip „I Kissed a Girl“ ir „Teenage Dream“.

77 metų sesuo Rita Callanan neseniai dienraščiui „The Los Angeles Times“ sakė, kad internete rado K. Perry vaizdo klipų ir, „jei galiu pareikšti savo nuomonę, nė vienas jų man nepatiko“.

R. Callanan ir 86 metų sesuo Catherine Rose Holzman nori, kad vienuolyno kompleksas būtų parduotas norą jį įsigyti pareiškusiai restoranų savininkei Danai Hollister.

Arkivyskupija atsikerta, kad D. Hollister pasiūlė tik 44 tūkst. JAV dolerių (40,24 tūkst. eurų) avansą be įsipareigojimo dar trejus metus sumokėti jį vienuolėms.

Pasak arkivyskupijos, likusios trys vienuolės pritarė tam, kad kompleksas būtų parduotas K. Perry. Penkios seserys nebegyvena buvusiame vienuolyne, kuriame anksčiau buvo įsikūrusios daugiau nei 100 vienuolių.

„Arkivyskupija rūpinasi Mergelės Marijos nekalčiausios širdies seserų gerove dabar ir rūpinsis ją ateityje“, – sakoma arkivyskupijos paskelbtame pareiškime.

„Tai yra mūsų pareiga, pavesta Šventojo Sosto, kurio galutinis pritarimas bus reikalingas bet kokiam turto pardavimui“, – pažymima jame.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt