Veidai

2019.08.18 16:34

Kanados sostinės meras prisipažino, kad yra gėjus

BNS2019.08.18 16:34

Otavoje prasidedant LGBTQ renginių savaitei, Kanados sostinės meras viešai pasisakė, kad yra homoseksualus.

„Aš – gėjus. Štai ir pasakiau arba, tiksliau, parašiau. Ištarti šiuos du žodžius man prireikė beveik keturių dešimtmečių, bet, kaip sakoma, geriau vėliau negu niekada,“ – rašoma laikraštyje „Ottawa Citizen“ šeštadienį paskelbtame mero Jimo Watsono laiške.

Pasak 58-erių politiko, miestui vadovaujančio nuo 2010 metų, jis buvo drovus paauglys, kuriam buvo sunku susirasti draugų, nes dažnai kraustėsi gyventi kitur ir keitė mokyklas.

Tai buvo praėjusio amžiaus aštuntasis dešimtmetis, „kai beveik nebuvo galimybių ieškoti patarimo arba pagalbos, ar tiesiog pasikalbėti“.

Pasak J. Watsono, baigęs universitetą jis visa galva paniro į darbą. 2003–2010 metais jis buvo provincijos įstatymų leidėjas, dirbo miesto taryboje ir ėjo provincijos vyriausybės ministro pareigas.

„Žvelgdamas atgal į savo gyvenimą, į praeitį, (matau, kad) padariau didelę klaidą, neprisipažindamas anksčiau“, – rašo meras.

„Mano nenoras neleido man gyventi tokio meilės ir nuotykių kupino gyvenimo, kokį gyvena žymiai už mane drąsesni mano draugai gėjai,“ – pridūrė jis.

Politikas pažymėjo, kad savo homoseksualumo viešai nepripažinę žmonės neturėtų jaustis skubinami tą padaryti, tačiau patarė jiems „nelaukti 40 metų“.

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau pagyrė J. Watsoną už „drąsius žodžius“, kurie, pasak premjero, „įkvėps Otavos piliečius – ir visus kanadiečius – jaustis laisvais ir būti savimi“.

Sekmadienį Otavoje prasideda visą savaitę truksiantys „Capital Pride“ renginiai, organizuojami vietos LGBTQ bendruomenės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt