Naujienų srautas

Veidai2019.08.18 13:50

Po metų kelionės į Lietuvą grįžęs Richardas Jonaitis trumpam grįžo ir į laidos vedėjo kėdę

Australija mums buvo didžiulis nuotykis, ji visada liks mano širdyje, nors apkeliavome tik pusę, sako visai neseniai iš dešimties mėnesių trukmės kelionės grįžęs Richardas Jonaitis. Kartu su žmona Jovita Balčiūnaite-Jonaite jie taip pat aplakė Naująją Zelandiją, Vanuatu ir Fidžį.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, kurią pats anksčiau vedė, viešėjęs R. Jonaitis jau anksčiau yra palikęs visus darbus ir išvykęs į tolimus kraštus – apie trejus metus jis gyveno Tailande ir Filipinuose.

Ilgam išvykti mėgstantis R. Jonaitis teigė, kad tokios kelionės neįvyksta ekspromtu, ruoštis reikia bent pusmetį – tenka suplanuoti ne tik maršrutą, bet ir būsimas išlaidas, susirasti pigius lėktuvo bilietus.

Paskutinėje tokioje ilgoje kelionėje daugiausiai laiko R. Jonaitis su žmona praleido Australijoje. Pasak jo, tai brangi šalis, kur atsivežtus pinigus galima išleisti per dvi savaites, bet kruopščiai viską suplanavus, jų gali pakakti ir beveik metams.

R. Jonaitis pasakojo, kad ilgai Australijoje keliaujantys žmonės paprastai šalies viduje ne skrenda lėktuvais, o nusiperka automobilius ir rieda jais.

Tokie automobiliai būna pritaikyti ilgoms kelionėms – galinių sėdynių vietoje įrengtos vietos miegoti, būna palikta prietaisų maistui ruošti. Šitaip ir R. Jonaitis su žmona, stabtelėdami kempinguose, Australijoje nuvažiavo apie 21 tūkst. km.

Ilgos kelionėse sutaupyti padeda ir apdairiai suplanuotos išlaidos maistui. Pigiau nei restoranuose ar užeigose maistą pirkti prekybos centruose ar iš ūkininkų ir patiekalus ruošti pačiam. Būtent iš ūkininkų R. Jonaitis pirko skaniausius gyvenime valgytus mangus.

Pora kelionėje ragavo ir egzotiško maisto. R. Jonaičiui labiausiai įsiminė mėsainis su krokodilo mėsa, jo žmona ragavo ančiuko embriono. Įdomi patirtis jų laukė ir Vanuatu. Nors tradicinis maistas ten prėskas, tačiau jo ruošimo būdas itin egzotiškas – kurį laiką jis laikomas po žeme.

Tolimose šalyse R. Jonaitį sužavėjo kraštovaizdis. Jis sakė, kad gražesnių salų negu Fidžyje iki šiol nėra matęs. Labai įsiminė ir akimirka, praleista ant ugnikalnio krašto Vanuatu. Tiesa, po ilgos pertraukos grįžęs, jis džiaugiasi ir gimtine. Pasak R. Jonaičio, Lietuva yra miela.

Išsamus pokalbis – laidos įraše, o kelionės akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Richardas Jonaitis – laidų vedėjas ir nutrūktgalvis keliautojas: kur jo keliai veda toliau?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą