Veidai

2019.08.18 11:20

Patrickas Swayze – šokėjas ir aktorius, niekada nepamiršęs vaikystėje patirto smurto

LRT.lt2019.08.18 11:20

Puikus šokėjas ir aktorius, mielas, šiltas žmogus, tačiau didelę gyvenimo dalį kovojęs su alkoholizmu ir vidiniais demonais, atkeliavusiais iš sunkios vaikystės. Toks buvo legendinis filmo „Purvini šokiai“ aktorius Patrickas Swayze, kuriam rugpjūčio 18-ąją būtų sukakę 67-eri.

2009-asiais vyrą pasiglemžė kasos vėžys. Praėjus dešimtmečiui, jo našlė Lisa Niemi Swayze sukūrė dokumentinį filmą „Aš esu Patrickas Swayze“ (angl. I Am Patrick Swayze), kuriame atkleidžiamas nepagražintas aktoriaus gyvenimas ir skaudi vaikystė.

Hiustone, JAV augusio Patricko mama Patsy buvo šokėja, įkūrusi savo mokyklą, tačiau išsiskyrė ne tik didžiulia meile šokiams, bet ir perfekcionizmu.

Nors vėliau aktorius galėjo tik padėkoti mamai už spaudimą ir išugdytą puikų šokėjo talentą, jam į atmintį įsirėžė ir kita jos reiklumo pusė, peraugdavusi į fizinį smurtą.

Filmą apie savo vyrą sukūrusi Lisa pasakojo, kad jo šeimos istorija – niekaip nesibaigiančio ir iš kartos į kartą keliaujančio smurto pavyzdys, mat Patricko mama ir pati vaikystėje patyrė skaudžius išgyvenimus.

„Kartais ji būdavo labai žiauri, bet tai neprilygo istorijoms, kurias ji pasakodavo apie savo pačios vaikystę ir tai, ką patyrė iš savo mamos“, – sakė Lisa.

Jai Patrickas dažnai pasakodavo ir apie savo 18-ąjį gimtadienį. Mama jau buvo pasiruošusi jį pulti, tačiau sustabdė tėtis, pasakęs, kad pareikalaus skyrybų, jei ji dar sykį palies jųdviejų sūnų. Tada smurtas šeimoje liovėsi.

Nors Patricką dažnai kamavo vaikystės nuoskaudos, jis su mama išliko artimas iki pat mirties. Patsy iškeliavo 2013-aisiais, praėjus ketveriems metams po sūnaus mirties, būdama 86-erių.

Parengta pagal people.com ir cnn.com medžiagą.