Veidai

2019.08.16 15:30

Prieš 42 metus pasaulį sukrėtė Elvio Presley mirtis: gerbėjai prie jo kapo renkasi iki šiol

LRT.lt2019.08.16 15:30

Prieš 42 metus savo namuose, vonios kambaryje paslaptingai mirė rokenrolo karalius Elvis Presley. Kasmet rugpjūčio 16-ąją per E. Presley mirties metines prie jo kapo Memfyje susirenka daugybė gerbėjų iš viso pasaulio.

Prieš 42 metus superžvaigždė E. Presley buvo rastas be sąmonės savo Greislando viloje, Memfyje. 1977 metų rugpjūčio 16-ąją ligoninėje konstatavus jo mirtį, priežastimi įvardinta širdies aritmija.

Kitą dieną po maištingumo ir gero humoro simboliu laikyto E. Presley mirties, dešimtys tūkstančių žmonių apgulė Greislandą, norėdami išreikšti pagarbą savo dievaičiui.

Ankstų laidotuvių dienos rytą prie E. Presley namų susirinko apie 3-5 tūkst. žmonių. Tada „Elvio Presley bulvare“ dėl emocijų gausos ir svilinančio karščio kilo grūstis, per kurią apalpo kelios dešimtys žmonių. Daugelis ištikimų gerbėjų nesutiko patikėti, kad E. Presley mirė, rašo „Forbes“.

Beje, kai kuriems „laimingiesiems“ buvo suteiktos 2 valandos, per kurias jie galėjo atiduoti pagarbą variniame karste gulinčiam muzikos karaliui. Žmonės dėjo raudonų rožių puokštes prie dainininko karsto, kuriame jis gulėjo aprengtas šviesiu kostiumu, melsvais marškiniais, ryšėjo sidabrinį kaklaraištį.

Rokenrolo karaliaus laidotuvių kortežą sudarė katafalkas ir penkiolika baltų kadilakų. To meto muzikos pasaulio karalius buvo palaidotas šeimyniniame mauzoliejuje šalia savo motinos.

Taip pat skaitykite

Po E. Presley mirties, plokštelių gamyklos dirbo dieną ir naktį, kad patenkintų išaugusią paklausą. Per vieną dieną buvo parduota daugiau nei 250 tūkst. dainininko paskutinio albumo „Moody Blue“ kopijų.