Veidai

2019.08.15 09:51

Vieni turtingiausių pasaulyje Billas ir Melinda Gatesai laimingi ir drauge plaudami indus

LRT.lt2019.08.15 09:51

Viena turtingiausių pasaulio moterų, filantropė ir „Microsoft“ įkūrėjo Billo Gateso žmona Melinda šiandien žinoma ir kaip aktyvi kovotoja už lygias moterų teises. Tiesa, ji pripažįsta, jog turėjo pasistengti, kad pirmiausia išsikovotų lygias teises šeimoje.

Melindai Gates rugpjūčio 15-ąją sukanka 55-eri. Šiandien ji žinoma filantropė, viena iš didžiausio pasaulyje privataus fondo „Bill & Melinda Gates Foundation“ įkūrėjų, trijų vaikų mama ir vieno turtingiausių pasaulyje vyro žmona. Tačiau ji tikrai nesislepia vyro šešėlyje.

Baigusi verslo vadybos ir informacinių technologijų studijas universitete, ji įsidarbino tuo metu nedidelėje kompanijoje „Microsoft“. „Kai ši kompanija man pasiūlė darbą, iškart paskambinau tėvams ir pasakiau, kad šio pasiūlymo atmesti negaliu. Šis darbas pateisino mano lūkesčius – čia buvo kuriama tai, kas anksčiau neegzistavo. Mes keitėme pasaulį ir man tai labai patiko“, – neseniai „Bussiness Insider“ duotame interviu sakė M. Gates.

Beje, būtent čia ji surado ne tik mėgstamą veiklą, bet ir susipažino su savo vyru – Billu Gatesu, kompanijos „Microsoft“ įkūrėju, o šiandien ir vienu turtingiausių pasaulio žmonių. Tiesa, BBC Radio M. Gates prisipažino, kad jai teko pakovoti dėl lygių teisių šeimoje, tačiau galiausiai jai pavyko ir po 25 m. santuokoje ji gali drąsiai sakyti, kad jiedu – lygiaverčiai partneriai.

Tačiau aukštas pareigas „Microsoft“ kompanijoje užėmusi moteris iš darbo išėjo, kai sužinojo esanti nėščia.

„Užaugau viename iš Dalaso rajonų, dauguma čia gyvenusių moterų nedirbo. Nors mūsų šeima gavo vidutines pajamas, mano mama ilgą laiką taip nedirbo ir augino mus, keturis vaikus. Vis dėlto, tėvas neuždirbo tiek, kad galėtų sumokėti už keturių atžalų studijas koledže, taigi po kurio laiko tėvai sumanė įkurti nedidelį nekilnojamojo turto verslą. Jam vadovavo mama.

Ir nors turėjau dirbančios mamos pavyzdį, pastojusi pamaniau, kad Billas yra didelės korporacijos savininkas, kuris turi daug dirbti. Vadinasi, kažkas turi leisti laiką su vaikais, juos užauginti ir įskiepyti jiems tam tikras vertybes“, – pasakojo M. Gates.

Ir nors yra vieni turtingiausių pasaulio žmonių, Billas ir Melinda kai kuriuos namų ruošos darbus iki šiol daro patys. „Noriu, kad vaikai tai matytų ir suvoktų, kad gyvenime yra tam tikrų atsakomybių, kurias jie turi vykdyti. Tarkime, iki šiol kas vakarą indus plauname mes su Billu ar kuris nors iš mūsų vaikų“, – patikino moteris.

Beje, ji prisimena ir vieną linksmą įvykį, kuris nutiko, kai jų dukra pradėjo lankyti mokyklą. Kai tėvai išrinko mergaitei mokyklą, jie suprato, kad kelias nuo namų ne toks ir trumpas. Susirūpinusi, kad teks sugaišti nemažai laiko kol nuveš ir parsiveš dukrą iš mokyklos, Melinda pasiūlė vyrui kiek luktelti ir į jų pasirinktą mokyklą dukrą leisti kiek vėliau, kai ši ūgtels.

„Tada Billas pasakė, kad į mokyklą vaikus vežios jis. Nustebau, nes mokykla buvo visai nepakeliui į darbą. Bet sutarėme, kad bent jau porą dienų per savaitę jis bus dukros vairuotojas. Netrukus pastebėjau, kad ir daugiau tėvų vyrų pradėjo dažniau atvežti savo vaikus. Vėliau viena mama man pasakė, kad ji atkreipė savo sutuoktinio dėmesį jam pasakiusi, kad jei savo dukrą į mokyklą gali atvežti net ir „Microsoft“ įkūrėjas B. Gatesas, tai daryti gali ir jis“, – su šypsena prisiminė M. Gates.

Ji taip pat pridūrė, kad galiausiai tos akimirkos drauge važiuojant automobiliu ir besišnekučiuojant tapo neįkainojamos ir jos vyrui bei vaikams.

Vaikams paaugus Melinda vis dėlto suprato, kad nori būti dirbančia mama. Jai reikėjo papildomos veiklos. Taigi 2000-aisiais drauge su vyru jie įkūrė didžiausią pasaulyje privatų paramos fondą „Bill & Melinda Gates Foundation“.

Nuo to laiko Melinda yra žinoma kaip viena žymiausių filantropių, aktyviai pasisakanti už lygias moterų teises. „Forbes“ jau ne kartą ją įtraukė į įtakingiausių pasaulio moterų šimtuką.

Šiemet ji debiutavo kaip rašytoja ir pristatė savo knygą „The Moment of Lift: How Empowering Women Changes the World“ apie tai, kaip stiprios moterys keičia pasaulį.

Beje, savo knygoje ji rašo, kad dideli turtai gali supainioti, išpūsti ar iškreipti savęs suvokimą. Interviu theguardian.com, ji prisipažįsta, kad savo kailiu patiria, ką tai reiškia.

„Man būna tokių akimirkų. Todėl taip svarbu turėti gerų draugų ir šeimą. Mano broliai ir seserys man nuolat primena, kad esu tokia pati, kaip ir jie. Turiu tris geriausias drauges, su kuriomis kas savaitę einu pasivaikščioti. Kai jos mato, kad esu pasimetusi, primena, kad aš kaip ir jos tiesiog žingsniuoju mūvėdama kasdienes sportines kelnes. Be to, turiu tris vaikus, kurie mane grąžina į tikrovę“,– pasakojo ji.

Parengta pagal forbes.com, bussinessinsider.com, bbc.com, theguardian.com.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt