Veidai

2019.08.14 10:56

Į eismo įvykį patekęs „biplanas“ Olegas Aleksejevas: jei ne šalmas, nežinia, kaip būtų buvę

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.08.14 10:56

„Kaip be šalmo? Esu iš tų motociklininkų, kurie yra atidūs ir supranta riziką. Kelyje stengiuosi elgtis atsargiai, bet šįkart to neužteko“, – portalui LRT.lt sako grupės „Biplan“ narys Olegas Aleksejevas, antradienį patekęs į eismo įvykį. Laimei, jam viskas gerai, bet jei nebūtų dėvėjęs šalmo, nežinia, kaip viskas būtų susiklostę.

„Klasika. Trylikta diena, Juodasis kelias, iš šalutinio išvažiuoja mašina, vairuotojas nepastebi manęs, važiuojančio pagrindiniu keliu. Stabdau, tačiau to neužtenka. Darau salto per mašinos kapotą, matau mašinoje sėdintį jauną vyrą, jo mažą vaiką ant galinės sėdynės, tada nusileidžiu užpakaliu ant asfalto, motociklas guli šalia.

Aplink žmonės, kažkas kviečia greitąją, policiją, kažkas teiraujasi ar sveikas, ar nesulūžęs. Aš kaip iš naujo gimęs, tik užpakalį skauda, motociklo gaila, ir šalmas pabrozdintas. Ir į repeticiją pavėlavau", – pasakoja O. Aleksejevas ir džiaugiasi, kad viskas baigėsi laimingai, be rimtų pasekmių sveikatai.

Jau maždaug septynerius metus motociklu važinėjančiam O. Aleksejevui tai buvo pirmasis toks incidentas kelyje. Portalui LRT.lt jis sako, kad šioje situacijoje jį išgelbėjo tik jo atidumas ir šalmas: „Jei būčiau nedėvėjęs šalmo, tikrai viskas galėjo baigtis ne taip laimingai. Be šalmo motociklu gali važiuoti tik visiškai kvailas žmogus.

Esu iš tų motociklininkų, kurie yra atidūs ir supranta riziką, tad stengiuosi kelyje elgtis atsakingai ir vairuoju atsargiai. Tačiau šįkart ir mano atsargumo neužteko.“

Vis dlėto, Olegas patikina, kad jaučiasi gerai ir jau ruošiasi kitą savaitę sostinėje vyksiančiam „Biplan“ koncertui.

LRT.lt primena, kad motociklininkas turėtų dėvėti ryškiaspalvę aprangą arba liemenę, kuri padėtų išsiskirti iš kitų eismo dalyvių srauto. „Regitros“ specialistas Arvydas Jankauskas rekomenduoja rinktis geltonos spalvos apdarus, kitaip dar vadinamus hi-vis (angl. high visibility). Jie tiesiog geriau pastebimi iš tolo.

Anot specialisto, ne mažiau svarbi ir šalmo spalva. Dažniausiai motociklininkai renkasi juodus šalmus, nors pirmenybę derėtų teikti hi-vis arba bent jau baltos ar kitos ryškios spalvos šalmui.

Beje, svarbu žinoti, jog patyrus avariją, kurios metu smūgį sugėrė šalmas, jo naudoti nebegalite – net jei nėra matomų sugadinimo žymių. Jos gali būti vidinės, pastebi A. Jankauskas.

Galiausiai, būtina pasirinkti ne tik saugų greitį, bet ir pagreitį, nes, kaip ir buvo minėta, motociklas pasižymi tokia savybe, jog yra pakankamai galingas ir lengvas, todėl nuvažiuoti tam tikrą atkarpą kelyje jis gali kelis kartus greičiau nei automobilis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt