Veidai

2015.09.08 13:45

B. Bardot smerkia Australijos planus sunaikinti 2 mln. sulaukėjusių kačių

BNS 2015.09.08 13:45

Prancūzų aktorė Brigitte Bardot pasmerkė Australijos planus sunaikinti 2 mln. sulaukėjusių kačių, darančių žalą vietiniams gyvūnams. Gyvūnų teisių organizacijos trečiadienį pareiškė, kad šis planas vargu ar bus sėkmingas.

Prancūzų aktorė Brigitte Bardot pasmerkė Australijos planus sunaikinti 2 mln. sulaukėjusių kačių, darančių žalą vietiniams gyvūnams. Gyvūnų teisių organizacijos trečiadienį pareiškė, kad šis planas vargu ar bus sėkmingas.

Sulaukėjusios katės laikomos vienos iš svarbiausių kaltininkių, prisidėjusių prie spartaus Australijos vietinių žinduolių nykimo. Šiame žemyne per du šimtmečius nuo europiečių kolonistų atvykimo išnyko daugiau negu 10 procentų gyvūnų rūšių.

Aplinkos ministras Gregas Huntas sakė, kad šalyje gyvena 20 mln. sulaukėjusių kačių, kurios kiekvieną naktį suėda daugybę vietos gyvūnų.

„Tai smurto ir pražūties cunamis Australijos vietinėms rūšims“, – praeitą savaitę jis sakė nacionaliniam transliuotojui „Australian Broadcasting Corporation“.

Pasak G. Hunto, iki 2020 metų bus siekiama sunaikinti 2 mln. sulaukėjusių kačių, taip pat aptverti teritorijas, kuriose katės būtų visiškai išnaikintos, siekiant paskatinti vietinių paukščių ir žinduolių populiacijų atsikūrimą.

Vyriausybė pabrėžė, kad katės bus naikinamos humaniškomis priemonėmis, bet B. Bardot ragino ją iš naujo apsvarstyti šį planą, kuris, anot jos, tarptautinei bendruomenei atrodo „pasibaisėtinas“.

„Šis gyvūnų genocidas – nežmoniškas ir absurdiškas. Žudyti tas kates ne vien žiauru, bet ir visiškai beprasmiška, nes išlikusios toliau dauginsis“, – sakoma jos atvirame laiške G. Huntui.

B. Bardot teigia, kad lėšas, numatytas skirti kačių naikinimui, geriau būtų panaudoti didelio masto sterilizavimo kampanijai. Aktorė pridūrė, kad dėl gyvūnų naikinimo nukentės Australijos viešasis įvaizdis.

Šiais metais pareigūnai nurodė, kad Australijos pietryčiuose buvo sunaikinta apie 700 koalų, kai pernelyg pagausėjusioje jų populiacijoje kilo badas. Šalies dykumų ir krūmynų teritorijose taip pat naikinami laukiniai kupranugariai ir arkliai, niokojantys gamtines buveines.

„Jūsų šalis sutepta milijonų nekaltų gyvūnų krauju, todėl prašome neįtraukti kačių į šį niūrų sąrašą“, – rašė B. Bardot.

Organizacija „Žmonės už etišką elgesį su gyvūnais“ (PETA) trečiadienį pareiškė, kad ankstesnės nepageidaujamų gyvūnų naikinimo kampanijos buvo neveiksmingos bei ragino vyriausybę naudoti ilgalaikius nemirtinus, kačių vislumą mažinančius sprendimus.