Naujienų srautas

Veidai2019.08.13 12:23

Siaubo filmų genijus Alfredas Hitchcockas pats turėjo itin keistų baimių

Prieš 120 metų, rugpjūčio 13-ąją, Anglijoje gimė Holivudo režisierius ir kino klasikas Alfredas Hitchcockas, laikomas siaubo filmų genijumi. Tiesa, siekdamas išgąsdinti žiūrovą, jis ir pats turėjo labai keistų fobijų.

Beveik prieš keturis dešimtmečius miręs kino režisierius ir prodiuseris buvo kilęs iš Didžiosios Britanijos, tačiau vėliau dirbęs ir Jungtinėse Valstijose. Hitchcockas padarė didelę įtaką kine detektyvo ir trilerio žanrams, pagarsėjo saspenso technika, kurios pagrindas – sumaniai atitolinti tai, kas neišvengiama.

Anonimiškai įsigijęs teisę ekranizuoti Roberto Blocho romaną „Psichopatas“ A. Hitchcockas, pradėjo siaubo filmų meistro karjerą.

Hitchcockas karjeros pradžia – Didžiojoje Britanijoje. Pirmieji jo filmai buvo nebylūs, vėliau perėjo prie garsinio kino. 1939 m. kūrėjas persikėlė į Holivudą, 1956 m. gavo antrą – JAV – pilietybę. Geriausi jo filmai – „Trisdešimt devyni žingsniai“, „Psichozė“ ir „Paukščiai“. Per šešis karjeros dešimtmečius A. Hitchcockas sukūrė daugiau nei penkiasdešimt vaidybinių filmų.

Kaip rašoma independent.co.uk, A. Hitchcockas labai bijojo policijos. Tai – vaikystės traumos pasekmė. Kai Alfredas buvo vaikas, tėvas jį nusiuntė į policijos nuovadą ir davė raštelį, kuriame tėvas prašo pareigūnų uždaryti vaiką į kalėjimą 5 minutėms už bausmę.

Be to, režisieriui baimę ir nerimą kėlė kiaušiniai (galbūt todėl sukūrė ir vieną garsiausių savo filmų „Paukščiai“). Jis pats pripažino, kad ši jo baimė neracionali, tačiau vis tiek yra sakęs: „Bijau kiaušinių, jie man kelia paniką. Tas baltas apvalus daiktas, o dar tas trynys.“

Beje, viename interviu duotame 1963-aisiais režisierius sakė bijantis žiūrėti savo paties filmus. „Bijau savo paties filmų, todėl niekada jų nežiūriu. Nežinau, kaip žmonės juos žiūri“, – kalbėjo A. Hitchcockas.

Taip pat žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įrašą (nuo 14.50 min.).

LRT.lt portalo žurnalistė Laura Adomavičienė: tekstas apie vaikus su negalia kilo iš valstybės demonstruojamo nejautrumo ir absurdo
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi