Naujienų srautas

Veidai2019.08.11 13:43

Beata Tiškevič: supratau, kad vyrai ir moterys nėra tokie skirtingi

„Mes užaugame nežinodami, kaip susidoroti su tam tikrais dalykais. Jeigu tu moki tvarkytis su savo emocijomis ir gyvenimu, tai jokie iššūkiai gyvenime nebus baisūs“, – sako stereotipus laužančio portalo nebegėda.lt įkūrėja Beata Tiškevič.

Projektas nebegėda.lt jau atšventė vienerių metų gimtadienį, kuriame dalyvavo daugiau nei 600 žmonių. Portalo įkūrėja B. Tiškevič pasidžiaugė, kad idėja sėkmingai gyvuoja. Nebegėda.lt yra pirmasis Lietuvoje portalas, skirtas kūno, sekso ir santykių temoms nagrinėti.

„Kai apie tai pradėjome kalbėti, mums žmonės sakė, kad visi apie tai viską žino arba informacijos galima tiesiog pasiieškoti internete. Mes norėjome užpildyti lytinio švietimo spragas, su kuriomis užaugo ne viena karta. Mokyklose vis dar nėra tinkamo, mokslu pagrįsto lytinio švietimo.

Svarbu kalbėti ir apie tai, kaip išlaikyti santykius su artimu žmogumi, kaip sugyventi su savimi ir daugelį kitų dalykų“, – kalbėjo B. Tiškevič.

Pasak jos, portalo nebegėda.lt temos žmones labai domina. Jie netgi patys siūlo apie ką dar norėtų sužinoti.

„Žmonės su mumis pasidalina įvairiomis savo istorijomis, tačiau mes jų nekonsultuojame. Tai nėra mūsų funkcija. Žmonėms iškyla labai įvairių klausimų, nes mūsų švietimo sistema nepakankamai dėmesio skiria emociniam pasauliui. Mes užaugame nežinodami, kaip susidoroti su tam tikrais dalykais.

Jeigu tu moki tvarkytis su savo emocijomis ir gyvenimu, tai jokie iššūkiai gyvenime nebus baisūs. Būtent tą mes bandome pasakyti“, – sakė B. Tiškevič.

Jos tikinimu, taip pat viena iš užduočių buvo seksualinį gyvenimą ir seksualinę sveikatą ištraukti iš tamsos zonos.

Portalo nebegėda.lt turinys skirtas tiek moterims, tiek vyrams. Tačiau pastaruosius galima vadinti tyliaisiais skaitytojais ir portalo tinklalaidžių klausytojais. Anot B. Tiškevič, viena klausomiausių tinklaidžių buvo tema, apie ką vyrai tyli.

„Vyrai kartais mums parašo laiškus, pasiūlo, ką galėtume keisti, padėkoja už vieną ar kitą dalyką. Mes nenorime savo auditorijos skirstyti į amžiaus grupes, lytis. Dirbdama ties šiuo projektu supratau, kad vyrai ir moterys nėra tokie skirtingi. Mes nesame nei iš Marso, nei iš Veneros, o esame iš tos pačios Žemės ir norime kartu darniai gyventi ir draugauti. Mūsų tikslai yra tie patys“, – tvirtino B. Tiškevič.

Jos manymu, vienas iš Lietuvos visuomenės iššūkių yra sukurti saugią aplinką, kad žmonės nebijotų parodyti savo jausmų.

„Mes esame sužeisti mūsų šalies istorijos, todėl turime gydyti ne tik savo, bet ir vieni kitų žaizdas. Reikia pradėti pasitikėti vieni kitais, kad gyventume šalyje, kurioje galime atsiskleisti, būti saugūs ir gerbiami“, – mintimis dalinosi B. Tiškevič.

Daugiau apie tai – laidos įraše:

Beata Tiškevič apie tai, kodėl ėmėsi dar vieno savo projekto: juk tinkamo, mokslu pagrįsto lytinio švietimo mokyklose vis dar nėra
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi