Veidai

2019.08.13 21:40

Paprašyta parodyti elektrinę meškerę Nijolė Narmontaitė juokiasi – visas žuvis traukia rankomis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.08.13 21:40

Klausimo, kaip ištveria jūroje, prieš porą dienų aktorė Nijolė Narmontaitė sulaukė net iš Marijono Mikutavičiaus. Daug kam šis jos pomėgis sukelia nuostabą, tačiau ši veikla, nors ir reikalauja daug jėgų ir pasiruošimo, aktorei – tikras malonumas. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ ji pasidalijo įspūdžiais iš paskutinės žvejybinės kelionės.

Aktorės N. Narmontaitės mašinoje visada galima atrasti meškerių, įvairių žvejybos įrankių ir net sliekų. Tiesa, jų reikia ne visada – pavyzdžiui, Norvegijoje sliekų nepanaudosi, sako pašnekovė.

Ji žvejyba užsiima nuo mažumės. Šia veikla ją sudomino tėtis, kurį N. Narmontaitė vadindavo tėvuku ar tėtušėliu.

„Dviese galėdavome būti valandų valandas. Man nenusibosdavo net tada, kai nekibdavo. Ta tyla mane užbūrusi nuo vaikystės, kai girdi paukščius, kiekvieną šiurenimą vandenyje. Dėl to negaliu suprasti, kai gamtoje yra garsiai klausomasi muzikos. Gražesnės muzikos, kaip gamtos, negali išgirsti“, – kalba ji.

Mūsų dažnai klausia: parodykite tas elektrines meškeres, kuriomis traukiate. Mes pradedame juoktis – jų neturime.

Bent kartą per metus N. Narmontaitė su vyru leidžiasi į didžiąją žvejybą, dažniausiai į Norvegiją, nors žvejoja visur, kur tik atsiduria: yra gaudžiusi laimikį ir Zelandijoje, ir Fidžyje.

„Ešeriai traukiami iš 250 metrų. Mūsų dažnai klausia: parodykite tas elektrines meškeres, kuriomis traukiate. Mes pradedame juoktis – jų neturime. Traukiame rankomis“, – teigia aktorė.

Sykį pabandžiusi žvejoti su elektrine meškere ji iškart suprato – tai ne žvejyba. Juk paspausti mygtuką gali bet kas.

Prieš porą dienų Marijonas Mikutavičius manęs paklausė: Nijole, kaip jūs ten ištveriate, gi ten taip sudėtinga.

„Kai trauki [rankomis], reikia jėgos. Traukiame pasikeisdami su vyru. Iš 250 [metrų traukti], jeigu vienu metu užkimba 5 žuvys, yra ką daryti“, – apie žvejojimo užkulisius pasakoja N. Narmontaitė.

Visai neseniai jai pavyko iš jūros ištraukti 12 kilogramų otą. Pasak tikros žvejojimo entuziastės, ištraukti otą nėra itin paprasta – tai labai gudri žuvis. O didžiausia jos pagauta menkė svėrė net 19 kilogramų.

Daug kas stebisi šiuo jos pomėgiu, ypač dažnai ji sulaukia komentarų iš vyrų, kuriuos audringos jūros bangos neretai išgąsdina.

„Prieš porą dienų Marijonas Mikutavičius manęs paklausė: Nijole, kaip jūs ten ištveriate, gi ten taip sudėtinga. Ten iš tikrųjų labai rimtas darbas. Pirmiausia reikia gerokai pasitreniruoti, nes reikia jėgos, kad tą žuvį ištrauktum. Raumuo turi būti paruoštas“, – pažymi ji. Nepaisant visų sunkumų, ši veikla aktorei – tikras malonumas.

Jie mane pamatė, sako: mūsų visų žmonos dabar ilsisi kurortuose, net pagalvoti negalėtų čia važiuoti.

„Mes labai dažnai važiuojame į Sorojos salą. [Sykį] žvejojo didžiulė vokiečių kompanija. Aš buvau vienintelė moteris. Jie mane pamatė, sako: mūsų visų žmonos dabar ilsisi kurortuose, net pagalvoti negalėtų čia važiuoti. Šie klausimai man sukelia labai daug smagumo“, – šypsodamasi kalba N. Narmontaitė.

Į šias žvejybines keliones ji leidžiasi kartu su vyru Pauliumi. Pasak pašnekovės, nėra nieko smagiau, nei leisti laiką dviese valtyje, apsuptiems žuvėdrų ir delfinų. Netrukus jiedu ir vėl leisis į kelionę po Europą. Kaip sako N. Narmontaitė, meškerės jau sukrautos.

Tačiau šioje kelionėje jiedu žada užsiimti ne tik žvejyba. Be žvejybos, žinoma aktorė labai mėgsta kepti pyragus. Iškepamas vienas, jau kvepia kitas, taip apie dar vieną savo hobį kalba ji. Tad artimiausiai kelionei N. Narmontaitė turi daug planų, susijusių su pyragais. Savo hobiu – vynų degustacija – žada užsiimti ir jos vyras Paulius.

Visas pokalbis – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. Žvejojanti aktorė Nijolė Narmontaitė: didžiausia man užkibusi menkė svėrė 23 kilogramus