Veidai

2019.08.08 20:16

Pasipuošę svečiai skubėjo į „Vestuves“: kai kurie prisiminė ir savąsias

LRT.lt2019.08.08 20:16

Su vaišėmis, muzika bei daugybe pasipuošusių svečių, kaip ir pridera tikroms vestuvėms, sostinėje pristatyta lietuviška komedija, kuri taip ir vadinasi „Vestuvės“. Premjeros nepraleido gausus būrys kviestinių svečių – šalies kino, meno bei pramogų pasaulio atstovų.

Nestokodama geros nuotaikos į „Vestuves“ atskubėjo nuotakos vaidmenį atlikusi aktorė Dovilė Kundrotaitė. Portalui LRT.lt ji prisipažino, kad premjeros vakarą lydėjo nedidelis jauduliukas, tačiau ji su nekantrumu laukė, kada pagaliau galės išvysti savo ir kūrybinės grupės darbo vaisius.

„Kino aktorius iki paskutinės minutės nežino, koks bus rezultatas ir ką jis išvys ekrane. Baigiasi filmavimai ir viskas, belieka laukti. Smalsu, koks bus rezultatas, nes kūrybos procesas buvo išties smagus. Labai daug repetavome, sutikau labai daug kūrybiškų žmonių, tad manau, kad tai buvo labai mane praturtinusi patirtis“, – likus kelioms minutėms iki premjeros kalbėjo D. Kundrotaitė.

„Vestuvės“ nėra aktorės debiutas kine, tačiau tai pirmasis kartas, kai jai patikėtas vienas iš pagrindinių vaidmenų. „Maniau, kad premjeros vakarą jaudinsiuosi kur kas labiau, tačiau suprantu, kad aš savo darbą jau padariau, komanda taip pat. Nieko jau nebepakeisime, todėl belieka savo darbo vaisių atiduoti į žiūrovų rankas“, – sakė aktorė.

Dar viena premjeros viešnia – įspūdingu apdaru pasipuošusi atlikėja Monika Liu. „Vestuvės“ tapo jos debiutu kine. „Buvo ir malonių atsitiktinumų. Iš pradžių gavau pasiūlymą vaidinti vestuvių dainininkę, o vėliau kūrybinė komanda nusprendė, kad filmui labai tiktų ir mano kurta muzika. Taip kine atsidūriau ir aš, ir mano kūryba“, – džiaugėsi atlikėja.

Debiutas ir darbas filmavimo aikštelėje Monikai paliko labai gerą įspūdį, buvo smagu pamatyti, kaip kuriamas filmas, džiugino darbas su komanda, filmavimo kameros. „Tas patirtis prisimenu su malonumu ir mielai dar ne kartą pakartočiau“, – patikino ji.

Beje, kartais vestuvėse dainuojanti Monika Liu atskleidė, kad ir tikrose vestuvėse būna taip, kaip ir lietuviškoje komedijoje. „Būna visko! Kartais net ir jaunieji prie altoriaus žengia ne iš meilės. Mano žvilgsnis jau įgudęs, galiu atskirti“, – šypsojosi atlikėja.

Pagal originalų lietuvišką scenarijų sukurtos komedijos pasižiūrėti atvyko ir aktorė Sandra Daukštaitė-Petrulėnė. „Žinoma, smalsu pamatyti, kaip sekasi mūsų šalies kūrėjams. Atvykau čia tikėdamasi gerai, nuotaikingai praleisti laiką ir tikiu, kad mano lūkesčiai bus pateisinti“, – portalui LRT.lt sakė aktorė.

Ji šypsojosi, kad kartu su vyru pasižiūrėjus komiškų situacijų nestokojančią komediją galbūt prisimins ir savo pačios vestuves vykusias prieš dvylika metų: „Mūsų vestuvės buvo laba linksmos. Pamenu, kad šokau iki šeštos ryto! Buvo taip smagu, kad mielai pakartočiau. Galbūt mūsų šventė nebuvo visiškai tradicinė, piršlio nekorėme, tačiau labai smagiai vieni kitus gaudėme, linksminomės. Tikrai yra dalykų, kurie iki šiol kelią šypseną.“

Kaip jau anksčiau skelbė kūrėjai, filmuojant pasakiškas „Vestuves“ buvo panaudota 30 tūkstančių dirbtinių gėlių, 7000 eurų vertės, prancūzų dizainerio siūta, rankų darbo vestuvinė suknelė, su kuria aktorė šoko į vandenį, balti „Tesla“ automobiliai ir daugybė įvairiausių dekoracijų.

Filme suvaidino ir gausus būrys ryškių šalies aktorių. Vestuves ir kitokius renginius atsisakantis vesti aktorius Giedrius Savickas filme galėjo įsijausti į vestuvių vedėjo vaidmenį. Juostoje taip pat nusifilmavo „Sidabrinių gervių“ laimėtojai ir nominantai Vytautas Kaniušonis, Darius Meškauskas, Marius Repšys, žinoma atlikėja, dainų kūrėja Monika Liu bei nauja jaunų aktorių karta.

Specialiai dėl vaidmens „Vestuvėse“ į Lietuvą atvyko praeityje buvusi tikra teatro žvaigždė Dainora Tautavičiūtė, prieš tris dešimtmečius nutraukusi sėkmingą aktorės karjerą ir išvykusi gyventi į JAV. Įsikūrusi San Franciske, ji turėjo trisdešimčiai metų pamiršti savo aktorės pašaukimą. Pasak jos, šiame JAV didmiestyje nebuvo jokių galimybių tęsti karjerą, nes profesionalaus teatro jame nėra, tik įvairūs saviveiklos teatrai, tokie, kaip gėjų teatras ir kt., o kino kastingai vyksta tik Holivude.

„Man šito klaikiai trūko,“ – atvirai pasakojo praeityje garsi aktorė ir pasiguodė, kad visus 30 JAV praleistų metų ją naktimis kamavo košmarai apie tai, kaip ji ateina į teatrą ir negauna vaidmens, arba, išėjusi į sceną, pamiršta tekstą.

Moteris apsidžiaugė sulaukusi galimybės sugrįžti prie savo tikrojo pašaukimo ir sukurti jaunikio motinos vaidmenį šią savaitę kino teatruose pasirodysiančioje romantinėje komedijoje „Vestuvės“.

„Tikrai džiaugiausi. O, be to, patiko tema motinos, kuri labai saugo savo sūnų ir nori kontroliuoti sūnaus gyvenimą. Tai labai artima mums, visoms mamoms. Aš pati turiu sūnų. Neturiu teisės jo kontroliuoti, bet jeigu galėčiau, tai, ak, kaip norėčiau!“ – nusijuokė D. Tautavičiūtė.

Pagal originalų lietuvišką scenarijų sukurtas filmas pasakoja apie vos kelis mėnesių pažįstamus Laurą ir Edgarą, kurie ruošiasi vestuvėms. Būsimu žentu nepatenkintas Lauros tėvas Oskaras, korumpuotas politikas, nori pagerinti savo įvaizdį, leisdamas dukrai tekėti už paprasto vaikino, todėl neprieštarauja vestuvėms, nors jau svajoja apie skyrybas. Skirtingų socialinių sluoksnių šeimos, vos susitikusios, ima konfliktuoti, o jaunavedžiai pamažu ima suvokti, kad beveik nepažįsta vienas kito.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.