Veidai

2019.08.09 21:58

Neeiliniu talentu apdovanotos Whitney Houston pasitikėti savimi neišmokė net ir pasaulinė šlovė

LRT.lt2019.08.09 21:58

Stulbinamai sėkminga karjera ir milžiniškas nepasitikėjimas savimi, sielvartas ir audringa meilė. Visa tai tilpo įspūdingu talentu apdovanotos Whitney Houston gyvenime. Nors nuo jos mirties prabėgo septyneri metai, susižavėjimas šia tragiško likimo asmenybe neblėsta iki šiol.

W. Houston gimė prieš 56-erius metus, rugpjūčio 9-ąją. Mergaitę nuo vaikystės lydėjo muzika ir svajonės apie didžiąją sceną.

Būdama paaugle W. Houston buvo modelis ir netgi tapo pirmąja juodaode, papuošusia žurnalo „Seventeen“ viršelį, o į muzikos pasaulį įsiveržė 1985-aisiais, kai išleido debiutinį albumą, kurio dainos radijo eterio topų viršūnėse laikėsi net keturiolika savaičių.

Jau 1986-aisiais W. Houston gavo pirmąjį „Grammy“ apdovanojimą.

Kitąmet ji gavo intriguojantį pasiūlymą – sudainuoti duetu su Michaelu Jacksonu. Whitney pasiūlymą atmetė.

Atlikėja suvaidino keturiuose filmuose, kurių ryškiausias „Asmens sargybinis“. Jame skambėjo ir kultinis hitas „I Will Always Love You“. Beje, kaip šią vasarą buvo rašoma cnn.com, asmens sargybinio vaidmenį sukūręs Kevinas Costneris atskleidė, kad filmo plakatui panaudotojo nuotraukoje visai ne W. Houston, o jos dublerė.

Per 25-erius savo karjeros metus W. Houston laimėjo šešias „Grammy“ statulėles, trisdešimt „Billboard“ ir 22 „American Music Awards“ apdovanojimus ir daugelį kitų.

Ne mažiau nei jos talentas visuomenę domino ir jos santuoka su Bobby Brownu. Pora susituokė 1992-aisiais, o 1993-aisiais pora susilaukė dukters Bobbi Kristina Houston Brown. 2007 m. po keturiolikos audringų ir narkotikų persunktų metų pora oficialiai pasuko skirtingais keliais.

Tačiau niekada nebuvo paslaptis, kad atlikėja yra kankinama priklausomybių. Jos draugai pasakodavo, kaip užsukę į svečius negalėdavo patikėti, kad stovi vienos ryškiausių pasaulio divų namuose – išmėtyti daktai, netvarka ir savo lovoje mieganti apsvaigusi primadona. Toks vaizdas ne kartą pasitiko jos bičiulius.

Atlikėjai mirus, jos šeimos nariai people.com pasakojo, kad išgarsėjusi W. Houston jautė nuolatinį spaudimą būti tobula, ar atitikti visuomenės lūkesčius ir susikurtą jos įvaizdį, tad paslydo ir ėmė vartoti narkotikus, kurie vėliau tapo jos mirties priežastimi.

Tik net ir klimpdama W. Houston norėjo tikėti, kad jos laukia šviesi ateitis. 2002-aisiais per „ABC News“ interviu, atlikėjos buvo pasiteirauta, kaip įsivaizduoja savo ateitį. „Stebiu, kaip mano dukra tampa nuostabia moterimi. Stebiu savo anūkus“, – tąkart sakė ji ir prisipažino, kad mėgstamiausia jos vieta – namai. Čia ji svajojo gyventi normalų gyvenimą su savo šeima.

Deja, realybė buvo kitokia. 2012-aisiais ji buvo rasta negyva. Po trejų metų mirė ir jos vos 22-ejų sulaukusi dukra.

Kaip skelbia žurnalas „The RollingStone“, 2020-aisiais planuojama surengti pasirodymų turą „An Evening With Whitney: The Whitney Houston Hologram Tour“, kuriame ant scenos pasirodys atlikėjos holograma.