Veidai

2019.08.06 21:42

Aktorės Lucille Ball, vaidinusios visų mylimą Liusę, palikimas kur kas didesnis nei tik komiškas vaidmuo

LRT.lt2019.08.06 21:42

Jai nebuvo baisu vaidinti su krokodilu, pasirodyti išsipurvinusiai ar lakioti kaip pašėlusiai. Tai aktorė Lucille Ball laikė savo sėkmės komedijoje paslaptimi. Panašu, kad aktorės šlovė dar neišblėso ir šiandien.

Rugpjūčio 6-ąją minimos 108-osios JAV aktorės Lucille Ball gimimo metinės. Ji mirė prieš 30 metų, tačiau nei jos herojė Lucy, nei pati aktorė nėra pamirštos. Užkrečiančiu juoku pasižymėjusi raudonplaukė yra svarsčiusi, kad iš būrio gražuolių ji išsiskyrė ne išvaizda, o užsispyrimu ir nebijojimu atrodyti kvailai.

1980-aisiais duodama interviu žurnalui „People“ ji prisipažino, kad, suvaidinusi pirmuosius savo vaidmenis, nežinojo, kokia kryptimi pasuks jos profesinis kelias. Tačiau ji buvo įsitikinusi, kad kaip komikė išgarsėjo todėl, kad darė tai, kas kitoms eterio gražuolėms atrodė nepriimtina.

„Filmų kūrėjai Eddie Cantoras ir Samas Goldwynas rado daugybę gražuolių, kurios atsisakė, pavyzdžiui, spygauti, kristi į baseinus, lakioti, bėgioti, išsipurvinti. Aš netgi sutikau vaidinti vienoje scenoje su krokodilu. Nors jis neturi dantų, vis tiek gali mirtinai sužaloti. Aš nieko nebijojau, susimauti taip pat. Todėl man ir sekėsi komedijose“, – sakė aktorė.

Noras vaidinti L. Ball lydėjo nuo paauglystės. Ji visuomet norėjo būti artistė, todėl būdama penkiolikos ji metė mokyklą ir persikraustė į Niujorką, kur pradėjo lankyti dramos pamokas.
Kadangi jai ne itin sekėsi, L. Ball pradėjo dirbti modeliu, kad turėtų iš ko pragyventi. Būtent tada ją pastebėjo ir kaip aktorę.

Ryški ir manieringa L. Ball tapo ne tik viena ryškiausių Holivudo žvaigždžių, bet ir pirmąja moterimi, kuri vadovavo milžiniškai prodiuserių kompanijai „Desilu Productions“. Kompaniją ji įkūrė drauge su savo vyru Desi Arnazu.

Žinoma, labiausiai L. Ball išgarsino vaidmuo nuo 1952-ųjų iki 1957-ųjų kurtame seriale „Aš myliu Liusę“ („I love Lucy“). Serialas išverstas į 22 kalbas, taip pat ir lietuvių, žavėjo daugybę televizijos žiūrovų visame pasaulyje.

Šis serialas laikomas šiandieninės situacijų komedijos pradininku, be to, ji buvo pirmoji serialo aktorė, kuri vaidino besilaukiančią moterį iš tikrųjų būdama nėščia. O serijos, kuriose kartojami jau buvusių serijų epizodai, taip pat atsirado, kai aktorė ir jos vyras D. Arnazas galvojo, kaip nenutraukiant serialo duoti laiko neseniai pagimdžiusiai L. Ball atsigauti ir pabūti su vaikeliu.

Aktorė vaidino daugiau nei penkiasdešimtyje filmų, buvo nominuota trylikai „Emmy“ apdovanojimų, iš kurių laimėjo keturis.

L. Ball yra pelniusi ne vieną apdovanojimą už viso gyvenimo nuopelnus kinui bei televizijai. 1953-aisiais aktorė išrinkta metų moterimi, tais pačiais metais žurnalas „Neewsweek“ išrinko ją Ryškiausia 20-ojo amžiaus pramogų pasaulio žvaigžde.