Naujienų srautas

Veidai2019.08.06 13:41

Jeigu tektų vaidinti lietuviškame filme, Simona Burbaitė norėtų tapti Tado Blindos mylimąja

LRT.lt 2019.08.06 13:41

Pirmadienio vakarą įspūdinga „Lietuviško kino naktimi“ startavo kiną po atviru dangumi rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“. Daugiau nei 50 Lietuvos ir užsienio miestų vienu metu rodytą restauruotą Arūno Žebriūno filmą „Riešutų duona“ (1978) žiūrėjo beveik 15 tūkst. žiūrovų.

Į atidarymo renginio širdimi pasirinktą Vilniaus Katedros aikštę stebėti lietuvių kino klasika vadinamo filmo susirinko gausus vilniečių būrys, tarp kurių – tinklaraštininkė, knygos autorė Simona Burbaitė, dainininkė Monika Linkytė.

„Džiaugiuosi, kad tokie filmai kaip „Riešutų duona“ nėra pamirštami ir sulaukia didžiulio dėmesio. Gyvenime esu už harmoniją, tad smagu, kad tarp naujų, šiuolaikinių lietuviškų filmų nepamirštame ir lietuvių kino klasikos“, – kalbėjo dainininkė M. Linkytė.

Renginyje dalyvavusi S. Burbaitė teigė, kad kine galima rasti labai daug įkvėpimo gyvenimui. Mergina, pati suvaidinusi vaidmenį viename lietuviškų filmų, visada stengiasi palaikyti Lietuvos kūrėjus ir vertina bet kurios srities kūrybinį darbą.

„Niekada nesvajojau būti aktore, o galimybė suvaidinti filme pasitaikė visai netyčia – tai buvo labai smagi patirtis. Tačiau jei reikėtų rinktis dar kartą vaidinti lietuviškame kine, norėčiau suvaidinti filme „Tadas Blinda“ – būčiau Blindos mylimoji“, – juokdamasi kalbėjo S. Burbaitė.

M. Linkytė ir S. Burbaitė džiaugėsi, kad organizatorių sukurta vakaro atmosfera trumpam atplėšė nuo realybės ir pačioms leido pasijusti tarsi filme.

„Jei gyvenčiau užsienyje, manau, taip pat būčiau atėjusi į šį renginį. Manau, tai labai graži ir patriotiška iniciatyva suburti lietuvius. Ir dabar džiaugiuosi turėjusi progą atsiplėšti nuo darbų, pasipuošti, pasikviesti draugę ir kartu stebėti kiną po atviru dangumi“, – įspūdžiais po renginio dalinosi dainininkė M. Linkytė.

S. Burbaitė sako, kad kinas po žvaigždėmis jai yra vienas iš vasaros privalumų: „Man tai visada asocijavosi su romantika, kokybišku laisvalaikio praleidimu. Tokių iniciatyvų galėtų būti kuo daugiau. Labai rekomenduoju visiems pasinaudoti proga pažiūrėti gerą filmą atviroje erdvėje, nes tokia patirtis įstrigs ilgam.“

Džiaugiuosi turėjusi progą atsiplėšti nuo darbų, pasipuošti, pasikviesti draugę ir kartu stebėti kiną po atviru dangumi.

„Lietuviško kino naktyje“ apsilankę žiūrovai galėjo iš arčiau susipažinti ir su filmo legendomis: klaipėdiečiai susitiko su aktore Regina Arbačiauskaite, uteniškiai su Liuką bei Andrių suvaidinusiais Algirdu Latėnu ir Elvyra Piškinaite, o Vilniaus Katedros aikštėje vykusiame seanse apsilankė rašytojas Saulius Šaltenis, kurio apsakymo motyvais ir sukurtas A. Žebriūno filmas „Riešutų duona“.

„Kaip kūrėjui labai smagu, kai tavo kūrinys išlieka gyvas. Juk daugybė knygų yra, kurių ne vienas tomas, bet jų niekas nebeskaito. Galbūt reikia rašyti apie tokius dalykus, kurie amžini, nesistengiant įtikti aktualijoms. Jos kaip bandelės – iš ryto dar šviežios, o per pietus jau bus sužiedėję. Labai gražus vakaras, gražios spalvos, Katedros aikštės atmosfera – jaučiuosi dar gyvas“, – įspūdžiais iš didžiausio kino seanso po atviru dangumi dalijosi rašytojas, „Riešutų duonos“ scenarijaus autorius S. Šaltenis.

Neturėję galimybės atvykti į „Kino po žvaigždėmis“ sezono pradžios renginį, kino mėgėjai kinu po atviru dangumi galės pasimėgauti visą mėnesį – nuo rugpjūčio 6 d. iki rugsėjo 6 d. jie bus laukiami Valdovų rūmų kieme Vilniuje, kiekvieną darbo dieną žiūrėti pasaulio ir lietuvių kino kūrėjų filmus.

Visų „Kino po žvaigždėmis“ seansų metu bus rodomi didelio dėmesio susilaukę filmai. Žiūrovai galės pamatyti legendinės roko grupės „Queen“ istoriją pasakojančią „Bohemijos Rapsodiją“, geriausiu Baltijos šalių filmu pripažintą lietuviško kino juostą „Išgyventi vasarą“, kultinį Steveno Spielbergo trilerį „Nasrai“ ir kitus įvairius žanrus mėgstantiems žiūrovams parinktus filmus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi