Naujienų srautas

Veidai2019.08.05 17:58

Marius Povilas Elijas Martynenko dėkoja padėjusiems pasiekti tikslą: buvau priblokštas tokio gerumo

„Dėkoju visiems už pagalbą – tikslas pasiektas! Žmonių gerumas mane maloniai nudžiugino, jų dėka jau šiandien gausiu insulino pompą“, – portalui LRT.lt pasakoja šiuo metu ligoninėje gydomas rašytojas Marius Povilas Elijas Martynenko. Vis dėlto, kai kuriuos rašytojo prašymas padėti gerokai supykdė.

Praėjusią savaitę cukriniu diabetu sergantis M. P. E. Martynenko dėl hipoglikeminės komos atsidūrė ligoninėje. Jam reikalinga insulino pompa, kainuojanti nuo dviejų tūkstančių eurų. Tokios sumos rašytojas sau leisti negali – šiuo metu jis neturi nuolatinio darbo, o visas santaupas skyrė netrukus gimsiančio vaikelio reikmėms, tad pagalbos jis paprašė socialiniame tinkle.

Vos per porą dienų pavyko surinkti sumą pinigų, kurios pakanka insulino pompai įsigyti, galbūt netgi liks kateteriams ar kitoms dalims.

M. P. E. Martynenko dėkoja visiems prisidėjusiems ir portalui LRT.lt jis sako nesitikėjęs, kad atsiras tiek daug žmonių, kurie per tokį trumpą laiką išgirs jo pagalbos prašymą: „Ryte man atliko akių dugno tyrimą, tad visą dieną vaizdas akyse liejosi, negalėjau patikrinti banko sąskaitos. Iš tiesų maniau, kad dalį sumos padės surinkti draugai, dalį tikriausiai turėsiu pridėti pats. Žmonių gerumas tikrai nustebino ir pribloškė.“

Jis pastebi, kad netrūko ir geradarių, ir tų, kurie rašė piktus laiškus, žinutes ar komentarus. „Buvau susikrimtęs ir buvo akimirkų, kai pasijaučiau blogai paprašęs pagalbos. Tačiau gerų žmonių tikrai yra ir tai labai džiugina“, – pasakoja rašytojas.

Kauno endokrinologijos klinikoje šiuo metu gydomas M. P. E. Martynenko jau išsirinko insulino pompą ir užsisakė ją internetu. Vakare pompa bus jo rankose. Tiesa, dar reikia įsitikinti, kad pompa jam tikrai tinka. „Žiūrėsiu, ar pompos kateteriai nesukels alerginės reakcijos, ar bus įmanoma pasidaryti dirbtinės kasos (closed loop) sistemą ir pan.“, – paaiškina jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi