Veidai

2019.08.04 21:07

12 labiausiai įkvepiančių Baracko Obamos minčių

LRT.lt2019.08.04 21:07

Ateitis apdovanoja tuos, kurie labai stengiasi, aš neturiu laiko savęs gailėtis ar skųstis, tad stengsiuosi. Tai tik viena iš daugelio įkvepiančių minčių, kurias yra pasakęs buvęs JAV prezidentas Barackas Obama, rugpjūčio 4-ąją minintis 58-ąjį gimtadienį.

Praėjo 58-eri metai nuo dienos, kai vienoje Honolulu ligoninėje gimė berniukas vardu Barackas Husseinas Obama. Jis yra Kolumbijos universiteto ir Harvardo teisės mokyklos absolventas, iki 2004-ųjų dvylika metų dėstęs Čikagos teisės mokslų instituto konstitucinės teisės dėstytojas, vėliau tris kadencijas dirbo Ilinojaus valstijos senate.

2009-aisiais jis davė JAV prezidento priesaiką ir tapo pirmuoju juodaodžiu JAV prezidentu. Jis buvo perrinktas antrai kadencijai ir savo postą išlaikė iki 2017-ųjų. Tiek laiko jis valdė neįsiveldamas į skandalus ir daug prisidėdamas prie JAV įvaizdžio pasaulyje.

Dažnam įspūdį paliko gražūs jo šeimos santykiai ir džentelmeniškos jo manieros bendraujant su žmona Michelle. B. Obama ne kartą vadintas vienu labiausiai įkvepiančių politikų, išsakęs daugybę gražių minčių.

– Pokyčiai nevyks, jei mes lauksime tam tikro žmogaus ar tam tikro laiko. Mes esame tie, kurių laukiame.

– Cinikų balsai galbūt yra garsiausi, tačiau patikinu, jie dažniausiai pasiekia mažiausiai.

– Tai, kas gyvenime turi didžiausią vertę, nėra pasiekiama lengvai.

– Atėjome ne tam, kad bijotume ateities. Esame čia tam, kad ją kurtume.

– Jei sunkiai dirbate ir prisiimate savo pareigas, jūs tikrai eisite į priekį, nesvarbu, iš kur esate kilęs, kaip atrodote ar ką mylite.

– Palikti savo pėdsaką pasaulyje yra sunku. Jei tai būtų lengva, tai galėtų padaryti kiekvienas. Tai nelengva, tai reikalauja kantrybės, atsidavimo ir ateina kartu su daugybe nesėkmių pakeliui.

– Turime išbristi iš ambicijų skurdo. Kiekvienas nori vairuoti prabangų automobilį, dėvėti gražiausius drabužius ar gyventi gražiuose namuose, tačiau nenorime sunkiai dirbti, kad tai pasiektume. Turėtume išnaudoti visus savo gebėjimus.

– Ateitis apdovanoja tuos, kurie labai stengiasi. Neturiu laiko savęs gailėtis ar skųstis. Aš stengsiuosi.

– Ieškokite žmonių, kurie su jumis nesutinka. Tai padės išmokti ieškoti kompromisų. To išmokti galite ir susituokę.

– Pokyčiai ne visada lengvi, bet visada įmanomi.

– Geriausias būdas nesijausti beviltiškai, yra atsistoti ir ką nors daryti.

– Palaikantys tėvai (nesvarbu, kokie jie – seneliai, įtėviai, išsiskyrusios ar homoseksualios poros) yra pats svarbiausias dalykas. Žmonėmis juos daro ne gebėjimas turėti vaiką, o drąsa jį užauginti.

Parengta pagal bbc.com, acbnews.com, vogue.co.uk.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt