Veidai

2019.08.01 07:55

Haroldas Mackevičius: parodijuoti mane būtų sunku – neturiu nei ūsų, nei barzdos

Laikas mums nepavaldus, nėra prasmės apie jį galvoti, portalui LRT.lt sako humoristas ir vienas iš LRT TELEVIZIJOS laidos „Dviračio žinios“ kūrėjų Haroldas Mackevičius. Rugpjūčio 1-ąją jis mini 53-ąjį gimtadienį, tačiau sako, kad šios progos nesureikšmina ir gimimo dieną yra šventęs tik du kartus.

– Turite kokių nors gimtadienio tradicijų, o gal nesureikšminate šios dienos?

– Kai žmogus yra gimęs vasarą, ir dar rugpjūčio 1-ąją, dar vaikystėje tenka suprasti, kad bus nelengva į šventę sukviesti draugus, nes jie būna kur nors išvažiavę. Apskritai gimtadienį esu šventęs tik du kartus – kai man suėjo 30 ir 50 metų.

Kadangi vasara tradiciškai atostogų metas, gimtadienius dažniausiai paminėdavau kelionėse. Išvykę kur nors su šeima, paprastai nusipirkdavome didžiausią kokį tik rasdavome arbūzą, duodavome jam vardą ir po to suvalgydavome. Šiemet vargu, ar tai darysiu, nes ruošiuosi laidai ir gimtadienis yra veikiau įprasta darbo diena.

– Vadinasi, ir gimtadieninės depresijos nekankina, ir apie gyvenimą pamąstyti nesinori?

– Laikas mums nepavaldus, nėra prasmės apie jį galvoti.

– Rudenį laukia jau 26-aisis laidos „Dviračio žinios“ sezonas. Kai humoras tampa jūsų darbu, ar namuose dar juokaujate?

– Kuo toliau, tuo mažiau. Kai sočiai prisijuokauji darbe, namuose nėra tokio poreikio. Žinoma, jei nutinka kas nors juokingo, pasijuokiame ir namuose. Tačiau manau, kad natūralu, jog bėgant metams žmonės darosi ramesni. Nuolatinio juokavimo gyvenime lieka mažiau, atsiranda daugiau rutinos.

– Mokate pasijuokti iš savęs?

– Manau, kad moku. Be to, turiu gerų draugų, kurie puikiai sugeba pasijuokti iš manęs. Dažniausiai juokiuosi kartu su jais.

– Ar lengva sukurti juokingą scenarijų, juokauti tada, kai gyvenime iškyla sunkumų, kažkas nepasiseka, apima liūdesys ar tiesiog kankina prasta nuotaika?

– Laidas visuomet kūrė didelis autorių kolektyvas. Kažkada scenarijus kurdavome keturiese, vėliau šešiese. Natūralu, būna dienų, kai sekasi sunkiai, tomis dienomis daugiau pajuokauja kolegos.

– „Dviračio žiniose“ jau daugiau nei du dešimtmečius parodijuojami politikai. Ar kuris nors skundėsi, kad buvo labai įžeistas? Ar sveikinasi praeidami gatve ar sutikę jus kokiame nors renginyje?

– Tikiu, kad būna visaip, tačiau gatvėje pasisveikiname su visais. Nebent ne visus atpažįstu. Vis dėlto, per 26-erius metus Seimas pasikeitė kelis kartus, jų labai daug, tad visų žinoti neįmanoma, tačiau su žinomiausiais pasisveikiname.

Dažniau priekaištų, o tiksliau pastabų dėl jų antrininkių aprangos, sulaukiame iš politikių moterų. Jos dažnai pasiskundžia, kad taip nesirengia ir pan. Jų kritiką stengiuosi išklausyti ir į ją atsižvelgti. Norisi, kad žmonėms būtų malonu į save žiūrėti.

Priekaištų dėl tekstų nesulaukiame. Politinė kultūra Lietuvoje auga ir vis daugiau žmonių supranta, kad satyra yra natūrali politinės kultūros dalis.

Pastebiu, kad per pastaruosius dešimt metų politikai yra labiau atsipalaidavę, daugiau juokaujantys ir suprantantys, kad politikas su geru humoro jausmu yra perspektyvesnis šiais laikais. Matyt, tas jų humoro jausmas ir jiems patiems padeda. Taigi, dažniau sulaukiu teigiamų reakcijų.

– Ir pats esate vaidinęs „Dviračio žiniose“, tiesa?

– Aš ne artistas, tą puikiai suvokiu. Žinau, kad aktoriai už mane suvaidins geriau, o ir tokio noro neturiu – žinau savo ribas. Tačiau kai buvau kiek apkūnesnis, vaidindavau kokius nors storulius.

Tai būdavo trumpi epizodiniai vaidmenys. Ir dažniausiai vaidindavau „iš bėdos“ – koks nors aktorius negali atvykti į filmavimą ar pan.

– „Dviračio žiniose“ pasirodė Egidijus, Saugirdas. O jei nutiks kas nors tokio, kad reikės personažo Haroldo Mackevičiaus prototipo, kas jį vaidins?

– Tikrai ką nors sugalvočiau, rasčiau aktorių. Galbūt paklausčiau režisieriaus ar grimo meistrės, ji turi labai gerą akį. Tik tikiuosi, kad to neprireiks.

Be to, manau, kad esu nepalankus personažas, neturiu barzdos, ūsų, nepasakyčiau, kad išsiskiriu labai charakteringais veido bruožais, todėl tikriausiai mane parodijuoti būtų ganėtinai sunku.

– Ko sau palinkėtumėte gimtadienio proga?

– Norėčiau sau palinkėti gero artėjančio „Dviračio žinių“ sezono ir gerų Seimo rinkimų. Iš tiesų jau gyvename 2020-ųjų rinkimų politikos lauke.

Taip pat norėčiau sau ir visiems palinkėti geros valdžios, kad „Dviračio žinių“ kūrėjams būtų mažiau darbo su politine satyra ir daugiau pajuokauti galėtume bendražmogiškomis temomis.