Veidai

2019.07.30 17:33

Priklausomybes įveikusioms žvaigždėms blaivybės metinės svarbesnės nei gimtadieniai

LRT.lt2019.07.30 17:33

„Draugų“ žvaigždė Matthew Perry nepamena net trijų serialo sezonų, o Robertas Downey jaunesnysis nori pamiršti apie metus už grotų. Pramogų pasaulio spindesį ir šlovę lydinčios priklausomybės kai kuriems tampa viso gyvenimo kova, tačiau yra laimingųjų, skaičiuojančių dešimtmečius be svaigalų.

Savo „Instagram“ paskyroje legendinis atlikėjas Eltonas Johnas pasidžiaugė, kad jau 29-erius metus jis gyvena blaiviai. „Prieš 29 metus buvau palūžęs. Tada sukaupęs drąsą pasakiau tris žodžius, pakeitusius mano gyvenimą – „Man reikia pagalbos“. Dėkoju visiems nesavanaudiškiems žmonėms, kurie padėjo mano kelionėje į blaivybę. Esu amžinai dėkingas“, – rašo E. Johnas.

Narkotikai, alkoholis, valgymo sutrikimai. Taip kone prieš tris dešimtmečius atrodė tamsioji atlikėjo šlovės pusė. Kaip rašoma žurnale „Harpers Bazaar“, susimąstyti jį privertė tuo metu ženkliai padidėjęs sergančiųjų AIDS skaičius. „Vos per šešis mėnesius aš tapau blaivus ir švarus“, – yra pasakojęs atlikėjas.

Ne paslaptis, kad pramogų pasaulyje dažnas paslysta – nuolatiniai vakarėliai ir vidiniai išgyvenimai ne vienam žinomam kūrėjui, aktoriui ar atlikėjui virto įsisenėjusiu žalingu įpročiu. Vieniems taip ir nepavyko išsikapstyti – žalingi įpročiai juos pražudė, kiti sukaupė valią ir pakilo iš dugno.

Aktorius Bradley Cooperis žurnalui GQ sakė, kad jam blaivybės keliu padėjo žengti suvokimas, kad neatsikratęs įpročių visiškai sugriaus savo gyvenimą. Jis negeria nuo 2012-ųjų.

Panašiu pasakojimu su „Marie Claire U.K.“ pasidalijo ir serialo „Seksas ir miestas“ žvaigždė Kristin Davis, metusi gerti būdama 22-ejų: „Aktorinio meistriškumo pamokos buvo nelengvos, su daugybe iššūkių. Kadangi neretai pamokose pasirodydavau pagiriota, man sekėsi nekaip. Supratau, kad turiu rinktis: karjera arba alkoholis.“

Prieš daugiau nei dešimtmetį alkoholio bei narkotikų atsisakė ir Robertas Downey Jaunesnysis. „Namuose visuomet būdavo svaigalų ir marichuanos. Kai man buvo šešeri jis ir man davė parūkyti, tik netrukus suprato, kad padarė klaidą. Tačiau kai buvau vyresnis svaigindavomės kartu“, – apie savo tėvą, žinomą filmų kūrėją, pasakojo aktorius.

1996-aisiais aktorius buvo suimtas. Sustabdžius aktorių už greičio viršijimą, jo automobilyje buvo rasta narkotinių medžiagų. Už tai 113 dienų jis praleido už grotų, tačiau už probacijos pažeidimus jis iš vėl buvo sugrąžintas į kalėjimą. Tik žmonos ir bičiulio Melo Gibsono dėka Robertas yra blaivus nuo 2013-ųjų liepos.

Serialo „Draugai“ žvaigždė Matthew Perry taip pat ne kartą prisipažino ilgus metus kovojęs su alkoholizmu.

„Aš neprisimenu maždaug trijų iš dešimties serialo sezonų. Tuo metu buvau kiek iškritęs iš konteksto“, – viename interviu prisipažino aktorius prabilęs apie tuo metu jį kankinusią priklausomybę.

BBC.com jis yra sakęs, kad serialo filmavimo aikštelėje niekada nepasirodė girtas, tačiau visuomet ateidavo kamuojamas pagirių.

Praėjusiais metais aktoriui atlikta skrandžio operacija, o po jos jam teko kelis mėnesius praleisti reabilitacijoje. „Negali tikėtis, kad porą dešimtmečių alkoholiu žalotas organizmas bus pagydytas per kelias dienas“, – po operacijos sakė aktorius.

Jis nevartoja alkoholio jau 18 metų ir stengiasi padėti kitiems. Aktorius įkūrė reabilitacijos centrą ir stengiasi padėti likimo broliams. Už tai, kad nevengia dalytis patirtimi ir ragina kitus gydytis, jis buvo pagerbtas Baltųjų rūmų renginyje, skirtame kovai su priklausomybe.

Vienuolika blaivaus gyvenimo metų šiemet savo „Instagrame“ paminėjo ir reperis Eminemas. Jis neslepia, kad turėjo rimtų problemų dėl alkoholio ir narkotikų, o 2006-aisiais vos nemirė nuo perdozavimo. Jėgų grįžti į gyvenimą ir toliau tęsti karjerą jam suteikė vaikai.

Kaip rašoma „Harpers Bazaar“, jis suprato esąs jiems reikalingas gyvas. Mintys apie vaikus ir kasdienės treniruotės sporto salėje padėjo nepalūžti bei atsikratyti žalingų įpročių.

Holivudo gražuolis Gerardas Butleris alkoholio nebevartoja jau porą dešimtmečių, tačiau kažkada ir jo gyvenimą temdė priklausomybės.

„Vieno ar poros gėrimų man visada nepakakdavo. Gerdavau tol, kol nepastovėdavau ant kojų. Turėjau atsikratyti šio įpročio, nes jis žlugdė mano gyvenimą. Alkoholio man netrūksta, nepasiilgstu jo, kartais net atrodo, kad nesu jo gėręs. Dabar manau, kad be alkoholio negalėjau nes nepasitikėjau savimi, tačiau ši savybė ateina su amžiumi, o ne su žalingais įpročiais“, – yra sakęs aktorius.

Linksmasis komikas Jimas Carrey taip pat turėjo šią liūdną priklausomybę, tačiau, kaip sakė CBS News.com, dabar nevartoja alkoholio ir netgi kavos geria labai retai. „Gyvenimas per daug gražus, todėl į blaivybę žiūriu labai rimtai“, – sakė jis.

Nuo tada, kai jam sukako 27-eri, alkoholio atsisakė ir Alecas Baldwinas. „Važiuodamas 4 val. ryto savo automobiliu, rankoje turėdavau plastikinį puodelį gėrimo.

Staiga apsidairiau ir supratau, kad tokiu metu žmonės geria kavą, yra žvalūs ir laimingi. Jie negeria alkoholio“, – apie priklausomybę kalbėjo A. Baldwinas ir pridūrė, kad reabilitacija buvo vienas geriausių dalykų, nutikusių jo gyvenime. „Tik tai mane išgelbėjo“, – sakė aktorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.