Veidai

2019.07.31 07:00

Merūnas apie santykius su jo laiko valdove Erika: tai primena kardiogramą

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.07.31 07:00

„Kartais atrodo, kad patekau į akligatvį ir nežinau, kaip išsisukti. Ateina laikas, kai pats sau turi prieštarauti“, – apie vaikų auginimą pasakoja operos solistas Merūnas Vitulskis. Dar neseniai Vitulskių šeimos gyvenimas sukosi aplink Merūno karjerą, tačiau augantys sūnūs ir žmonos Erikos verslas daug ką pakeitė.

– Prieš kelerius metus viskas sukosi aplink jūsų karjerą, tačiau prieš metus jūsų žmona nėrė į nuosavą mados verslą, galbūt dabar jūs skubate jai į pagalbą?

– Apsikeitėme vietomis. (Juokiasi.) Iš tiesų, pastarieji metai kupini pokyčių. Kartais sakau, kad nieko nereikia pačiam planuoti, pats gyvenimas viską sudėlioja. Jei jau neša upė, ne visada reikia eiti prieš srovę.

Žinoma, atsiradus žmonos verslui, tenka skirti dėmesio ir šiai veiklai, nors juokais sakau, kad jos mados namuose esu tik techninis personalas, iš tiesų dauguma rūpesčių gula ant žmonos pečių.

Manau, kad dabar jai svarbiausias mano palaikymas. Juk versle visko nutinka: ir darbuotojai nuvilia, ir sumanymai įgyvendinami nevisai taip, kaip norėjosi, kažkas nepasiseka. Tenka ir ašarą nušluostyti.

Vis dėlto, sudėtingas dalykas verslas. Netgi teko girdėti, kad pirmas verslas kartais nugarma į prarają, tačiau dedame daug pastangų, kad mūsų darbas atsipirktų, skirtas laikas, idėjos ir svajonės niekur nenugarmėtų.

Gyvenimas dviese – labai dinamiškas dalykas, su savais pakilimais ir nusivylimais.

– Sakėte, kad apsikeitėte vietomis, prieš tai daug laiko abu su žmona skyrėte jūsų karjerai. Vadinasi, sutinkate, kad už kiekvieno sėkmingo vyro slepiasi stipri moteris?

– Žinoma! Jau nuo viduramžių sklando legendos, kad net valdovai buvo prižiūrimi galingų moterų. Neabejoju, kad taip ir buvo.

Manau, kad moteriškas priėjimas prie vyro yra ir savotiškas talentas, ir tam tikras pašaukimas. Aš visiškai sutinku, kad sėkminga mano karjera atėjo su didžiule Erikos pagalba.

– Atrodo, kad esate puikus tandemas – besąlygiškai vienas kitą palaikote, drauge daug nuveikėte, kone ugnį ir vandenį kartu praėjote. Galbūt po tiek drauge praleistų metų jau apsišlifavo kampai ir pykčių nebūna?

– Mūsų santykiuose labai daug aistros – mes ir pykstamės, ir taikomės, ir liūdime, ir džiaugiamės, ir vaikus auginame... Gyvenimas dviese – labai dinamiškas dalykas, su savais pakilimais ir nusivylimais. Manau, kad kiekvieni santykiai primena kardiogramą. Taip jau yra.

Tik atsiradus vaikams aiškiai supranti, kas yra prasmė, vardan ko tu stengiesi, vardan ko dirbi, kam kaupi savo žinias.

– Vis dėlto, sakoma, kad dviejų žmonių santykiai pasikeičia, kai atsiranda vaikai...

– Pamenu, anksčiau mudu kamantinėdavo: „Kada bus vaikai? Taip gražiai gyvenate, ar dar ne metas atžaloms?“ Visada atsakydavome, kad bus taip, kaip Dievas duos. O Dievas davė vieną, labai greitai ir antrą. Galiu patikinti, kad auginti pametinukus tikrai nelengva.

Tačiau kartu tai ir tikrų tikriausias gamtos stebuklas, labai džiaugiuosi turėdamas savo atspindį. Kartais net sunku patikėti, kad iš vienos ląstelės išaugo asmenybė, tokia panaši į tave.

Štai vyresnėlis Ajus labiau panašus į mane, ir veido bruožais, ir figūra, ir savo pomėgiais, kartais netgi tokiomis smulkmenomis, kaip veido išraiška. Jaunėlis Herkus panašesnis į mamą.

– Kai kurie tėvai sako, kad sulaukę vaikų jaučiasi taip, tarsi svarbiausias ir didžiausias gyvenimo darbas jau nuveiktas ir nieko reikšmingesnio nebus...

– Dar bus anūkai! Sakoma, kad reikia mylėti anūkus, nes jie atkeršys jūsų vaikams. (Juokiasi.) Tikriausiai anūkai tą mūsų besąlygišką meilę kilsteli į dar kitą lygį. Pavyzdžiui, Erikos mama mūsų vaikus labai myli, lepina ir, rodos, kartais jiems suteikia visišką laisvę.

Kartais sugrįžti namo, o jie kone aukštyn kojomis apversti. Pasirodo, močiutė leido vaikams išsidūkti. Žmona tik stebisi, kad ją augindama mama buvo kur kas griežtesnė, nuolat primindavo apie tai, kad ir kambarius reikia susitvarkyti, su anūkais ji visai kitokia.

– Kai kurios poros sugalvoja įvairiausių taisyklių, kaip gimus vaikams rasti laiko sau, pavyzdžiui, sutaria bent kartą per mėnesį nueiti į pasimatymą. Ar turite panašių susitarimų?

– Kai būnu užsienyje mano tvarkaraščiu rūpinasi agentas, Lietuvoje mano laiko valdovė – Erika. Kai ji mato, kad mūsų abiejų tvarkaraščiuose atsiranda laisvo laiko, brangi mano uošvienė mus kelioms dienoms išleidžia pabūti be vaikų. Ne visos poros turi tokią galimybę, tad labai vertinu tokias progas.

Bet net ir atitrūkęs nuo vaikų ir gavęs progą pailsėti, mintimis vis tiek gyveni su jais. Pastebiu, kad vos tik išvažiuojame, jau pirmąją dieną tik ir galvoji, kaip berniukams sekasi, ką jie veikia, pradedi jų ilgėtis...

Kartais net sunku patikėti, kad iš vienos ląstelės išaugo asmenybė, tokia panaši į tave.

– Pats prisipažinote, kad auginti pametinukus nelengva. Kaip manote, su kokiais didžiausiais iššūkiais susiduriate?

– Nesakau, kad esame tobuli tėvai. Būna situacijų, kai atrodo, jog patekai į tam tikrą akligatvį ir nežinai, kaip išsisukti. Pavyzdžiui, pasakoji mažiesiems, kad negalima skriausti gyvūnų ar vabalų, o jie ima ir paklausia iš kur atsiranda mėsytė. Norėdamas atsakyti, atrodo, kad turi pats sau paprieštarauti.

Rodos, visiškai paprastos buitinės smulkmenos, tačiau kartais tenka pasukti galvą ir išlaviruoti. Kartais naudingų patarimų duoda mūsų bičiuliai vaikų psichologai, padeda išspręsti tam tikras dilemas.

Sėkminga mano karjera atėjo su didžiule Erikos pagalba.

Vis dėlto, kartais su žmona pasvarstome, kad kol neturėjome vaikų, atrodo, kad nieko ir neveikėme, tuščiai gyvenome. Žinoma, karjera žmogui labai svarbi, o aš esu labai laimingas, kad mano darbas ir mano didžiausias pomėgis bei aistra sutampa.

Bet tik atsiradus vaikams aiškiai supranti, kas yra prasmė, vardan ko tu stengiesi, vardan ko dirbi, kam kaupi savo žinias. Tai begalinis džiaugsmas ir tavo tąsa.

Merūnas bus ir muzikinio pokalbių šou „Vakarėja su Martynu Starkumi“ švečias. Žiūrėkite penktadieniais 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Merūnas Vitulskis. Pasaulio klasikos hitai
Gimę tą pačią dieną. Merūnas Vitulskis
Koncertas „Merūnas. Gražiausios dainos“. 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt