Veidai

2019.07.30 11:21

Arnoldui Schwarzeneggeriui 72-eji: nuo vaikų darželio policininko iki gubernatoriaus

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.07.30 11:21

Liepos 30 d. 72-ąjį gimtadienį švenčia aktorius Arnoldas Schwarzeneggeris. Tiesa, be aktorystės Schwarzeneggeris išbandė ir aukštas Kalifornijos gubernatoriaus pareigas.

Aktoriaus Arnoldo Schwarzeneggerio biografijoje – ne tik įspūdinga aktoriaus karjera, bet ir respublikonų politiko pareigos.

Pirmą kartą A. Schwarzeneggeris buvo išrinktas į Kalifornijos gubernatoriaus postą, kaip Respublikonų partijos kandidatas, 2003 metų spalio 7 d. surengtuose specialiuose atšaukiamuosiuose rinkimuose. Tada jis pakeitė tuometį gubernatorių Gray Davisą.

2011 metais A. Schwarzeneggeris baigė antrą kadenciją ir grįžo į vaidybą.

Jaunystėje A. Schwarzeneggeris sulaukė didžiulio dėmesio dėl sėkmingos kultūristo karjeros, vėliau pelnė pasaulinę Holivudo veiksmo filmų žvaigždės šlovę.

Vienas iš žinomiausių jo filmų – „Terminatorius“, taip pat gerai žinomi – „Grobuonis“, „Vaikų darželio policininkas“, „Viską prisiminti“ ir debiutas Holivude – „Konanas barbaras“.

Išsamiau – laidos įrašė (nuo 53.00 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I d. Mėnuo iki mokslo metų pradžios: kodėl vaiką reikia aprūpinti ne tik kanceliarinėmis prekėmis, bet ir emociniu bagažu?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt