Veidai

2019.07.29 16:09

Romantiškiausią karališkosios šeimos tradiciją per savo vestuves pradėjo princas Charlesas ir ledi Diana

pamatykite archyvinius kadrus
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.07.29 16:09

Prieš 38-erius metus ankstyvą liepos 29-osios rytą Londono gatvės buvo pilnos žmonių – minios smalsuolių susirinko tam, kad bent akies krašteliu pamatytų iškilmingą karališkųjų vestuvių ceremoniją. Tądien susituokė princas Charlesas ir Diana Spencer. Jiedu pradėjo ir bučinio Bekingemo rūmų balkone tradiciją.

Princas Charlesas Dianai pasipiršo 1981-ųjų vasarį. Būsimai žmonai jis įteikė baltojo aukso žiedą su 12 karatų safyru, apsuptu keturiolikos deimantų.

Žiedas buvo įkvėptas sagės, kurią 1840 m. princas Albertas vestuvių proga padovanojo karalienei Viktorijai.

Po Dianos mirties su šiuo žiedu savo išrinktajai Kate Middleton pasipiršo princas Williamas.

Po kelių mėnesių nuo Charleso ir Dianos sužadėtuvių, liepos 29-ąją, šalia įspūdingo sužadėtuvių žiedo atsirado ir tradicinis velsietiško aukso vestuvinis žiedas – maždaug trijų tūkstančių kviestinių svečių akivaizdoje, Šv. Pauliaus katedroje Londone princas Chalesas vedė Dianą Spencer, po ceremonijos tapusia Velso princese Diana.

Nuotaka pasipuošė taftos suknele, dekoruota šilku, nėriniais ir maždaug 10 tūkst. perlų. Jaunosios galvą papuošė 18-ojo amžiaus Spencerių šeimai priklausiusi tiara ir aštuonis metrus besidriekiantis veliumas. Tokio paties ilgio buvo nuotakos suknelės šleifas.

Suknelė buvo tokia pūsta, kad sunkiai tilpo į karietą, kuria jaunavedžiai po ceremonijos išvyko į Bekingemo rūmus. Pagal karališkosios šeimos tradiciją, jaunavedžiai pasirodė rūmų balkone pamojuoti susirinkusiai smalsuolių miniai. Balkone pora pasibučiavo ir taip pradėjo jaunavedžių bučinio Bekingemo rūmų balkone tradiciją.

Pirmieji princo Charleso ir princesės Dianos pavyzdžiu pasekė po penkerių metų tuokęsi princas Andrew ir Sarah Ferguson. Tėvų pradėtą tradiciją tęsė ir princas Williamas, kuris 2011-ųjų balandžio 29-ąją Bekingemo rūmų balkone pabučiavo savo nuotaką hercogienę Catherine.

Karališkasis bučinys balkone iki šiol apipintas legendų. Vieni spėja, kad jaunavedžiai, paskelbus juos vyru ir žmona, prie altoriaus nepasibučiavo, nes karališkosios šeimos nariams to daryti nereikėtų pagal protokolą.

Tačiau yra manančių, kad princas Charlesas tiesiog pamiršo pabučiuoti savo nuotaką, tad norėdamas atitaisyti savo klaidą, pabučiavo ją rūmų balkone ir taip pradėjo naują, romantišką tradiciją.

Velso princas Chalesas ir princesė Diana susilaukė dviejų sūnų, princo Williamo ir princo Harry, tačiau pasakiškomis vestuvėmis prasidėjusi santuoka nebuvo sėkminga – 1996-ųjų rugpjūtį santuoka oficialiai nustojo galioti. Po metų princesė Diana žuvo.

Parengta pagal vogue.com, history.com, bbc.com. Taip pat žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportažą.

Princesė Diana: mažai kas žino šį faktą apie jos muzikalumą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt