Veidai

2019.07.28 09:45

Mirė Pelytę Minę įgarsinusi aktorė Russi Taylor

atnaujinta 10.43
LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.07.28 09:45

JAV eidama 76-uosius metus mirė aktorė Russi Taylor, kuri daugiau nei tris dešimtmečius kompanijos „Disney“ animaciniuose filmuose įgarsino personažą Pelytę Minę (Minnie Mouse).

Aktorė mirė praėjusį penktadienį savo namuose Kalifornijoje, JAV. Apie netektį šeštadienį pranešė kompanija „Disney“.

„Russy ir Minė daugiau nei 30 metų kartu linksmino milijonus žmonių pasaulyje. Jų partnerystė Minę pavertė ikoniniu personažo, o Russy – gerbėjų mylima „Disney“ legenda. Esame dėkingi Russy už jos talentą, nepaprastą dvasią ir didžiulį džiaugsmą, kurį ji įnešdavo į kiekvieną savo veiklą.

Didelė garbė ją pažinoti ir su ja dirbti. Labai jos ilgėsimės ir giliai užjaučiame jos šeimą bei bičiulius“, – rašoma kompanijos puslapyje internete.

R. Taylor balsas animaciniuose serialuose, teminiuose parkuose, filmuose apie Peliuką Mikį ir jo draugę Minę skambėjo nuo 1986-ųjų.

Aktorė taip pat įgarsino animaciniame seriale „Simpsonai“ dvynes Sherri ir Terri. Taip pat jos balsą galima išgirsti animaciniuose filmuose „Smurfai“, „Vėžliukai nindzės“, „Meškiukas Pedingtonas“ ir kituose.

2018 metais aktorė buvo nominuota Emmy dėl savo darbo įgarsinant Pelytę Minę.

Įdomu tai, kad R. Taylor buvo ištekėjusi už aktoriaus Wayne Allwine, kuris įgarsino peliuką Mikį. W. Allwine mirė 2009-aisiais.

R. Taylor gimė 1944-ųjų gegužės 4 d. Viename interviu ji yra sakiusi, kad niekada nenorėjo išgarsėti, jai pakako to, kad gerai žinomi yra jos įgarsinami personažai.