Veidai

2019.07.30 08:10

Mariaus Jampolskio šeimoje – pokyčiai: vėl ruošiasi įkurtuvėms

Agnė Kibildaitė, LRT.lt 2019.07.30 08:10

Aktorius Marius Jampolskis dar prieš kelerius metus kartu su šeima nusprendė iškeisti miesto šurmulį į ramybe dvelkiančio kaimo užuovėją. Tiesa, Jampolskius ir vėl galima vadinti naujakuriais. Pilaitėje naują šeimos židinį kuriantis ir kaimą paliekantis aktorius sako, kad pasiilgs nuostabios gamtos, tylos ir naminių vištų kiaušinių.

Kauno mieste gimęs ir užaugęs aktorius prieš kelerius metus kartu su šeima nusprendė persikelti gyventi į kaimą. Anot Mariaus, tuo metu širdyje jis pajuto nenumalšinamą natūralios gamtos stygių ir panoro įgyvendinti seną svajonę – pabraidyti basomis po nuosavo kiemo žolę.

Kadangi aktoriaus ir dainininko M. Jampolskio darbas neatsiejamas nuo nuolatinio aplinkinių dėmesio, objektyvų blyksčių ir bendravimo su kitais, dar vienu gyvenimo kaime privalumu, jo nuomone, tapo tyla ir nepertraukiama ramybė.

Anot Mariaus, kai esi paskendęs darbuose, kartais negali skirti namams tiek laiko, kiek ištiesų norėtum. Dėl šios priežasties didžioji dalis buities darbų namie atitenka M. Jampolskio žmonai Renatai.

„Atlikti visus kasdienius darbus Renatai prireikdavo daugiau laiko nei trunka įprasta darbo diena, už kurią dar ir pinigų niekas nemoka. Nors darbas šeimai yra neatlygintinas, puikiai supratau jos patiriamus sunkumus. Taigi vieną dieną susėdome ir kartu nusprendėme, kad šiuo metu geriausias sprendimas mūsų šeimai – persikraustymas gyventi arčiau Vilniaus“, – mintimis apie gyvenimo pokyčius dalijosi M. Jampolskis.

Jampolskių šeima taip pat suprato, kad nutarę įsikurti maždaug už 20 km nuo Vilniaus nutolusiame kaimelyje, apsunkino ne tik savo, bet ir dukters Viltės kasdienybę.

„Kaime, kuriame gyvenome, nebuvo kitų bendraamžių vaikų su kuriais Viltė galėjo leisti laiką kieme ir išreikšti save. Tačiau gyvenant Lietuvos širdyje – Vilniuje, atsiveria kur kas didesnės galimybės, kurias galime suteikti savo augančiai atžalai“, – įsitikinęs pašnekovas.

Aktoriaus nuomone, vaikystėje atžalos turi teisę išbandyti kuo įvairesnius užsiėmimus ir kitas veiklas. Tik tokiu atveju, sulaukę vyresnio amžiaus, jie bus 100% užtikrinti, kad daro tai, kas jiems išties patinka, o ne ką yra priversti atlikti dėl tėvų ar kitų aplinkinių padarytos įtakos.

„Viltė šiuo metu domisi viskuo, nuo piešimo iki šokių bei dainavimo ir mes neketiname apriboti jaunos būtybės smalsumo. Tegul pats vaikas nusprendžia, kuri veikla jam yra artimiausia. Tikrai neketinu versti jos sekti mano pėdomis ir imtis domėtis aktoryste, jei ji pati to nenori. O įsikurdami mieste mes tik suteikiame vaikui galimybę rinktis iš įvairaus užsiėmimų spektro“, – tikino pašnekovas.

Kadangi vasaros sezono metu aktoriaus M. Jampolskio dienotvarkėje nerasime nei vienos laisvos dienos, šiuo metu maloniais naujų namų Pilaitėje įrengimo darbais rūpinasi žmona Renata.

„Mūsų šeimoje dėl naujo būsto įrengimo darbų problemų nekyla, nes aš savanoriškai sutinku su žmonos nuomone. Jai padeda ir namų interjero dizainerė. Šiuo atveju, aš perdaviau balsą savo srities profesionalams. Tiesa ta, kad jei būtų paisoma tik mano nuomonės, vietoje ištaigingos lovos miegamajame, atsirastų kuklus miegmaišis“, – juokavo Marius.

Paklaustas, ar naujuose namuose visgi neketina įsirengti kokio nors kampelio tik sau, pavyzdžiui sporto salės, M. Jampolskis paaiškino, kad šia veikla jam patinka užsiimti tik būryje bendraminčių. Kitaip noras aktyviai praleisti laisvo laiko minutę – pradingtų jau po pirmosios savaitės.

„Sportuodamas didelio dėmesio ir palaikymo sulaukiu iš savo trenerio, kuris nuolat mane įkvepia. Jis man neleidžia net pavėluoti į treniruotę. Todėl išgirdęs jo skambutį, lekiu tiesiai į sporto salę ir nesvarbu, kuriame Lietuvos krašte tuo metu būčiau“, – šmaikštumo nestokojo pašnekovas.

Nors daugeliui iš mūsų vasaros sezonu norisi atitrūkti nuo bet kokių laisvalaikį varžančių režimų, tačiau Marius nuo darbų ir atsakomybių nebėga, nes nori kiekvieną gyvenimo dieną išnaudoti produktyviai.

„Tiesa, kad ir koks valingas būtum, kartais tiesiog neįstengi iš savęs pareikalauti tiek, kiek reikia. Neretai, imi gailėti savęs, tačiau taip elgiantis tik stovime tame pačiame gyvenimo taške ir netobulėjame. Manau, kad kiekvieną dieną privalome kovoti su savimi, kad pasiektume norimus rezultatus“, – mano aktorius.

Marius bus ir muzikinio pokalbių šou „Vakarėja su Martynu Starkumi“ svečias. Laidas žiūrėkite penktadieniais 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.