Veidai

2015.09.08 13:45

Paskelbtas J. Guzmano pabėgimo iš kalėjimo vaizdo įrašas

BNS 2015.09.08 13:45

Meksikos vyriausybė antradienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matoma, kaip kalinamas narkotikų kontrabandos baronas Joaquinas Guzmanas, pravarde El Chapo (Neužauga), užeina į jo kameroje įrengtą dušą ir pasilenkia prie žemos pertvaros – prieš pradingdamas.

Meksikos vyriausybė antradienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matoma, kaip kalinamas narkotikų kontrabandos baronas Joaquinas Guzmanas, pravarde El Chapo (Neužauga), užeina į jo kameroje įrengtą dušą ir pasilenkia prie žemos pertvaros – prieš pradingdamas.

Nors J. Guzmanas prieš dingdamas keliskart užėjo į higienos zoną savo kameroje ir grįžo atgal prie savo lovos, nacionalinio saugumo komisaras Monte Alejandro Rubido sakė, kad toks kalinių elgesys yra įprastas.

Nedidelė anga dušo grindyse, vedanti į šulinį, per kurį 58 metų J. Guzmanas šeštadienio vakarą nusileido į ilgą požeminį tunelį ir paspruko iš griežčiausio apsaugos režimo kalėjimo, tame vaizdo įraše nematoma.

Ta kalėjimo celė buvo stebima dviem vaizdo kameromis – viena jų buvo įtaisyta išorėje, o kita – viduje ir nukreipta į dušo zoną. Tačiau pareigūnai sakė, kad kamerų vaizdas neaprėpė dviejų zonų, siekiant užtikrinti kalinio privatumą.

M. A. Rubido nurodė, kad J. Guzmanas buvo paskutinį kartą stebėtas 20 val. 52 min. vietos laiku, bet nenurodė, kada kalėjimo sargai paskelbė pavojų.

Vaizdo įrašę matoma, kaip mažo ūgio J. Guzmanas veikiausiai nušišlapino, o vėliau priėjo prie savo lovos.

Tuomet jis nuėjo į dušą, grįžo prie lovos, vėl nuėjo prie tualeto ir pirmąkart pasilenkė už žemos pertvaros.

Vėliau J. Guzmanas dar kartą atsisėdo ant lovos ir persiavė, o tuomet paskutinį kartą įžengė į dušą ir pasilenkė. Tuo metu taip pat nukrito ant pertvaros kabojęs rankšluostis.

„Tai natūralus kalinių elgesys, kai jie laikomi uždaroje erdvėje ilgą laiką“, – M. A. Rubido sakė per spaudos konferenciją.

Vyriausybė taip pat parodė vaizdo įrašą iš 1,5 km ilgio požeminio tunelio, kuriuo pabėgo kalinys, pasinaudojęs ten paliktu motociklu, specialiai pritaikytu važiuoti tunelyje nutiestais bėgiais.

Tunelio apšvietimo lempos buvo sudaužytos kaliniui sprunkant, o J. Guzmanas galiausiai išlipo per kitame tunelio gale įrengtą šulinį su kopėčiomis, atsiveriantį viename apleistame pastate, apsuptame laukų.

Didžiulei J. Guzmano gaudynių operacijai tęsiantis jau trečią parą, prokurorai oficialiai suėmė 22 Altiplano kalėjimo, esančio netoli Meksiko, pareigūnus, įtariamus padėjusius pabėgti kaliniui. Dar 12 kitų pareigūnų, sulaikytų sekmadienį, buvo paleisti.

Pareigūnai neatskleidė, ar kalėjimo direktorius, kuris pirmadienį buvo atleistas iš pareigų, buvo tarp paleistųjų, ar tarp paliktų arešte.