Veidai

2019.07.23 21:58

Harį Poterį suvaidinęs Danielis Radcliffe`as švenčia 30-metį: mėgsta „Simpsonus“ ir klauso Eminemo

LRT.lt 2019.07.23 21:58

Mažąjį burtininką Harį Poterį suvaidinusiam britų aktoriui Danieliui Radcliffe`ui liepos 23-ąją sukako 30 metų. Nors dar labai jaunas, jis sako, kad ryškiausi jo pasiekimai jau praeityje, todėl stengiasi rinktis tik tai, kas jam įdomu ir apie pasisekimą nebegalvoja.

Išgirdus Danielio Radcliffe`o vardą, pirmiausia visi pagalvojame apie mažąjį burtininką Harį Poterį. Šis vaidmuo, be abejonės, tapo D. Radcliffe`o tramplinu į sėkmę.

„Kai ilgą laiką vaidini vieną ir tą patį personažą, norisi įvairovės. Dabar stengiuosi pasirinkti kuo įvairesnius ir skirtingesnius vaidmenis.

Mano finansinė padėtis leidžia nebegalvoti apie atlygį, tad galiu sau leisti daryti tai, ką noriu, rinktis vaidmenis, kurie man įdomūs, kurie man yra tam tikras iššūkis, padedantis tobulėti“, – interviu žurnalui GQ yra sakęs aktorius.

Šiame interviu jis džiaugiasi, kad anksti aplankiusi sėkmė nepavertė jo pasipūtusiu bei arogantišku.

„Suprantu, kad joks kitas mano vaidmuo nebus toks sėkmingas ir kultinis, kaip Hario Poterio. Tai kartu ir savotiškas palengvėjimas – geriausias mano vaidmuo jau atliktas, nebebus kito tokio reikšmingo, todėl galiu užsiimti tuo, kas man iš tiesų įdomu. Nuolat sau tai kartoju“, – svarstė D. Radcliffe`as.

Beje, visas knygas apie mažąjį burtininką jis perskaitė tik po to, kai baigė filmuotis. Jis prisipažino, kad mėgstamiausia – „Haris Poteris ir Azkabano kalinys“, nors labiausiai įsiminusi filmo dalis – „Haris Poteris ir Fenikso brolija“.

D. Radcliffe‘as ir pats mėgsta rašyti. Jis sukūrė kelis apsakymus, yra išleista ir jo poezijos. Tik kaip rašytojas jis pasirašo Jacobo Gershono vardu. Jacobas – antrasis aktoriaus vardas, kurio vaidindamas jis nenaudoja.

Aktorius atskleidė esąs labai kritiškas, todėl nežiūri filmų, kuriuose vaidina, taip pat neskaito, kas apie jį rašoma žiniasklaidoje. Neskaito jis ir filmų recenzijų.

Savo mėgstamiausiu televizijos serialu D. Radcliffe`as vadina „Simpsonus“ ir džiaugiasi, kad turėjo progą įgarsinti vieną epizodinį personažą Edwardą Culleną.

Aktorius yra prisipažinęs, kad būdamas paauglys buvo labai susižavėjęs aktore Cameron Diaz, o pamatęs filmus apie Žmogų-vorą buvo susižavėjęs ir Kirsten Dunst.

Mėgstamiausiu kada nors matytu filmu aktorius vadina 1957-ųjų juostą „12 piktų vyrų“ („12 Angry Men“), o daina, kurią mėgsta dainuoti – Eminemo „Real Slim Shady“.