Veidai

2019.07.23 12:11

Bičiuliai prisimena aktorių Almantą Vaišnį: kol kas dar sunku kalbėti apie jį būtuoju laiku

paaiškėjo aktoriaus mirties priežastis
Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.07.23 12:11

Labai žmogiškas ir nuoširdus. Tokį kino bei teatro aktorių Almantą Vaišnį prisimena kolegos, režisieriai Raimundas Banionis ir Saulius Balandis. Jiems antrina ir aktorė Eglė Jackaitė: „Puikus kolega, tik kol kas sunku apie jį kalbėti būtuoju laiku.“

Pirmadienį netekome aktoriaus Almanto Vaišnio. Portalui lrytas.lt aktoriaus mama Alma Vaišnienė sakė, kad jo mirties priežastis – širdies veiklos sutrikimai. Daugiau komentuoti artimieji atsisakė.

Jį išgarsino serialai „Naisių vasara“ bei LRT TELEVIZIJOS rodytas serialas „Prokurorai“, pasakojantis apie prokurorų darbą ir jų gyvenimą. A. Vaišnys seriale sukūrė kriminalisto Bulvės vaidmenį.

„Jis buvo labai draugiškas, malonus, linksmas ir atsidavęs darbui. Almantas buvo labai sportiškas, tad jam patikėdavome įvairius triukus. Galbūt jo vaidmenų diapazonas ir nebuvo labai platus, tačiau savo darbą jis atliko labai gerai, išradingai“, – portalui LRT.lt pasakoja serialą „Prokurorai“ režisavęs Raimundas Banionis.

Aktorius ir režisierius Saulius Balandis su šviesaus atminimo kolega A. Vaišniu taip pat susipažino serialo „Prokurorai“ filmavimo aikštelėje.

„Kai pasukau į režisūrą, stengiausi, kad mano režisuojamuose serialuose Almantas atliktų kokį nors vaidmenį. Ir visuomet didesnį ar mažesnį surasdavau. Užsimezgė nuoširdus žmogiškas bendravimas, Almantas visada buvo labai nuoširdus“, – sako S. Balandis.

Prokurorai, 4 -a serija

Kadangi A. Vaišnys gyveno Panevėžyje, o S. Balandis – Vilniuje, dažniausiai jie susitikdavo filmavimo aikštelėje. Vienas paskutinių jų susitikimų – seriale „Laisvės kaina. Sąjūdis“.

Nors daugelį metų su kolega A. Vaišniu ir nesimatė, aktorė Eglė Jackaitė, taip pat vaidinusi seriale „Prokurorai“, sakosi esanti sukrėsta netikėtos žinios:„ Labai gaila, kai išeina jaunas žmogus. Jis dar galėjo gyventi. Tokiomis akimirkomis supranti, koks tas gyvenimas trapus.“

A. Vaišnį aktorė prisimena kaip puikų kolegą, nuoširdų žmogų, jautrų, nearogantišką ir pirmiausia labai žmogišką. „Apie jį galiu pasakyti tik gera. Sunku apie jį kalbėti būtuoju laiku. Norisi tik tikėti, kad jis išėjo ten, kur nėra nei ašarų, nei liūdesio. Nededu taško, dedu kablelį ir tikiu, kad siela nemiršta, tad vieną dieną visi dar susitiksime“, – sako E. Jackaitė.

Su A. Vaišniu atsisveikinti galima trečiadienį nuo 16 val. Prienuose, J. Zdebskio gatvėje esančiuose laidojimo rūmuose.

Mišios už A. Vaišnį bus laikomos ketvirtadienį, 8 valandą, Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje, karstas bus išnešamas ketvirtadienį 14 val. Aktorius bus palaidotas Prienų kapinėse.

LRT.lt primena, kad A. Vaišnys baigė Lietuvos muzikos akademijos Aktorinio meistriškumo katedrą, vadovaujamą A. Latėno ir A. Savickaitės. Aktorius filmavosi Lietuvos televizijoje ir kino studijoje. Jis sukūrė vaidmenis serialuose „Naisių vasara“, „Prokurorai“, „Sniego skonis“ ir kt. Taip pat vaidino filmuose „Kunigo naudą velniai gaudo“, „Lietuviškas tranzitas“, „Perspektyvi pora“, „Vienui vieni“ ir kt. A. Vaišnys taip pat yra vaidinęs Juozo Miltinio dramos teatre.

Su žmona aktore Jolita Skukauskaite A. Vaišnys susilaukė dukters Mortos.

Laisvės kaina. Sąjūdis 5 s.
Prokurorai, 5 -ta serija
Prokurorai, 7 -a serija
Prokurorai, 10 -ta serija
Prokurorai, 18 -ta serija