Naujienų srautas

Veidai2019.07.21 18:41

Robinas Williamsas: pasaulinę šlovę pelnęs, tačiau su asmeniniais demonais kovojęs aktorius

LRT.lt 2019.07.21 18:41

Liepos 21 dieną JAV aktoriui, komikui, „Oskaro“ laimėtojui Robinui Williamsui būtų sukakę 68 metai. Deja, prieš beveik penkerius metus jis pasitraukė iš gyvenimo. Artėjant aktoriaus mirties metinėms jo sūnus Zakas Williamsas prisipažino, kad dalintis tėčiu su visu pasauliu buvo labai sunku.

Didelės sėkmės Holivude sulaukusio R. Williamso asmeninis gyvenimas visada buvo sudėtingas. Z. Williamsas nėra vienintelis aktoriaus sūnus, kurio komikas susilaukė su Valerie Velardi. Dar būdamas su pirmąja žmona R. Williamsas užmezgė santykius su kita moterimi.

Praėjus metams po skyrybų R. Williamsas vedė savo sūnaus auklę Marshą Garces Williams, kuri aktoriui pagimdė dukrą ir dar vieną sūnų. Deja, ir antroji aktoriaus santuoka nebuvo laiminga. Trečią kartą R. Williamsas vedė 2011 metais.

Aktoriaus gyvenime būta ir kitokių duobių. Jis buvo įklimpęs į alkoholio ir narkotikų liūną, iš kurio ne kartą bandė ištrūkti.

„Būti Robino Williamso sūnumi daugeliu atvejų buvo nuostabu, tačiau buvo sunkiausia juo dalintis su visu pasauliu. Širdį skaudėdavo ir dėl to, kad nors jis kentėdavo, vis tiek rengdavo pasirodymus žmonėms ir dalindavosi su jais savo humoru. Jam dažnai pavykdavo savo asmenines kovas patraukti į šalį ir daryti tai, ką jis moka geriausia.

Kaip šeimos narys norėjau padaryti viską, kad jo skausmas būtų mažesnis, tačiau kartais jausdavausi bejėgis“, – laidoje „Good Morning Britain“ kalbėjo Z. Williamsas.

Prieš pasirinkdamas aktorystę R. Williams trumpai studijavo politikos mokslus. Vėliau jis mokėsi Juilliardo mokykloje, kurią baigęs trumpam buvo sugrįžęs į gimtąjį San Franciską. Tačiau čia R. Williamsas kaip aktorius darbo negavo.

Prieš tapdamas žymiu aktoriumi, apie 1970 metus, R. Williamsas priešais Niujorko modernaus meno muziejų uždarbiavo kaip gatvės mimas. Jis, kaip komikas, išgarsėjo JAV televizijos transliuotoje situacijų komedijoje „Mork & Mindy“, kuri buvo rodoma keturis sezonus. Didžiajame ekrane aktorius debiutavo 1980 metais filme „Popeye“.

R.Williamsas labiausiai žinomas iš tokių kino juostų kaip „Ponia Dautfajė“, „Mirusių poetų draugija“, „Džiumandži“, „Labas rytas, Vietname“, „Naktis muziejuje“. Beveik per 40 metų trukusią karjerą jis yra pelnęs „Oskarą“, du „Auksinius gaublius“ ir tris „Emmy“ apdovanojimus. „Oskarą“ 1998 metais R. Williamsas laimėjo už antraplanį vaidmenį juostoje „Gerasis Vilas Hantingas“.

Atsiimdamas apdovanojimą aktorius dėkojo tuometinei savo žmonai, mirusiam tėvui, tačiau pamiršo padėkoti vienam iš svarbiausių žmonių – savo mamai.

Aktorius yra prasitaręs, kad vaikystėje turėjo viršsvorį, todėl niekas su juo nenorėjo žaisti. Taigi jis pradėjo kalbėti skirtingais balsais, kad save pralinksmintų. Laisvalaikiu R. Williamsas ypač mėgo važinėti dviračiais. Manoma, kad jų turėjo apie 50, o kartais treniruodavosi kartu su garsiuoju Lance’u Armstrongu. Daug laiko ir savo jėgų aktorius skyrė labdarai.

Žinia apie R. Williamso mirtį sukrėtė visą pasaulį, gerbėjai jo ilgisi ir nepamiršta iki šiol. Aktorius iš gyvenimo pasitraukė 2014 metų rugpjūčio 11 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi