Veidai

2019.07.18 20:59

„Tele bim-bam“ ekspertės Justina ir Gabija užaugo: paauglystėje raukėsi žiūrėdamos įrašus, dabar – šypsosi

pamatykite archyvinius kadrus
Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.07.18 20:59

Tikriausiai prisimenate mažąsias ekspertes, dvynes Gabiją ir Justiną Damanskytes, aktorės Kristinos Savickytės-Damanskienės dukras, kurios smagiai šnekučiuodavosi ir samprotaudavo įvairiomis temomis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Tele bim-bam“. Nuo to laiko praėjo daugiau nei dešimtmetis, o mažosios ekspertės šią vasarą atsiėmė mokyklos baigimo atestatus.

Jau netrukus dvynės išvyks į Londoną, kur ketina studijuoti. Justina jau įstojo į miuziklo aktorių parengiamąjį kursą, viena geriausių laikomoje „Arts Educational School“ mokykloje. Gabijos studijų planai kol kas nėra aiškūs.

„Televizijoje jos atsidūrė atsitiktinai, – portalui LRT.lt pasakoja dvynių mama. – Jos lankė „Tele bim-bam“ ankstyvojo ugdymo mokyklėlę, kurios įkūrėja ir mokytoja – Neringa Čereškevičienė, kūrusi ir to paties pavadinimo televizijos laidas.

„Tele Bim-Bam“ dvynukės Justina ir Gabija: kas vyksta žmogaus galvoje?

Laidelėms Neringa filmuodavo ir mažuosius savo mokinius. Kelis kartus ji pakalbino ir Gabiją bei Justiną. Šios taip smagiai pakalbėjo, kad Neringa jas pakalbindavo dažniau nei kitus vaikus, o galiausiai nusprendė, jog nuo kito televizijos sezono jos turėtų turėti savo mažųjų eksperčių rubriką.“

Atsiradus rubrikai, mergaitėms reikėdavo filmuotis kiekvieną savaitę, taigi ir tėvai savo darbotvarkėje turėdavo surasti laiko darbui su filmavimo komanda.

„Tačiau mums tai nebuvo kažkokia našta, vis dėlto tai labai smagi patirtis ir šiltas prisiminimas. Neringa mokėjo mergaites prakalbinti, atskleisti jų mąstymą ir dvigubą sinergiją, kai jos viena kitą papildydavo. Vargu, ar mums su vyru būtų taip pavykę. Buvo tikrai labai įdomu.

Mergaitės labai gerai jautėsi prieš kameras, pavykdavo linksmi vaizdeliai, kurie vėliau nugulė šeimos archyve“, – patikina Kristina.

Kadangi dauguma įrašų išliko senose vaizdo kasetėse ar dvd plokštelėse, šiandien įrašus šeima pasižiūri kiek rečiau, tačiau jei naršydami internete suranda kokį nors Gabijos ir Justinos pokalbį, su malonumu visi peržiūri.

„Tele Bim-Bam“ dvynukės Justina ir Gabija: ką veikti mėgsta suaugę žmonės?

„Tiesa, pačios mergaitės, būdamos skirtingo amžiaus, savo vaizdelius vertino skirtingai. Kai buvo paauglės, joms atrodė, kad jos kalbėjo visiškas nesąmones, tačiau dabar į savo, kaip mažųjų eksperčių, karjerą žiūri kur kas smagiau ir savo įžvalgas vertina kur kas atlaidžiau“, – šypsosi dvynių mama.

Tuo metu, kai pradėjo filmuotis savo rubrikai, dvynukėms tebuvo penkeri, tada jos nė nesuprato, kad ne kiekvienas kas savaitę pasirodo televizijos eteryje. Joms tai atrodė įprasta. Juolab, kad tuo metu jų mama Kristina drauge su Vytautu Šerėnu vedė „Dviračio šou“, eteryje pasirodydavusį keturis kartus per savaitę.

20-asis „Tele Bim-Bam“ gimtadienis: scenoje eiles deklamuoja dvynukės Justina ir Gabija

Per trejus metus jos tapo žiūrovų numylėtinėmis. „Sulaukusios septynerių, mergaitės jau pradėjo kalbėti apgalvodamos savo žodžius, tad dingo dalis to vaikiško žavesio, kai jos tauškėdavo viską, kas ant liežuvio“, – pastebi K. Savickytė-Damanskienė.

„Tele Bim-Bam“ dvynukės užaugo: Justina ir Gabija atlieka dainą su mama aktore Kristina Savickyte