Veidai

2019.07.17 16:45

Ramūnas Grumbinas atgauna jėgas Palangoje: pajūriu nužingsniavo kelis kilometrus

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.07.17 16:45

„Dvidešimt metų neturėjau nedarbingumo pažymėjimo, tad dabar tenka stabtelti ir padaryti pertrauką už visą tą laiką“, – portalui LRT.lt sako LRT sporto prodiuseris Ramūnas Grumbinas. Pirmadienį jis jau išėjo iš ligoninės ir šiuo metu jėgas atgauna Palangoje, reabilitacijos centre.

Liepos pradžioje R. Grumbinui diagnozuotas erkinis encefalitas. Iš Žvėryno infekcinės ligoninės, kurioje buvo gydomas, vyras išleistas ir šiuo metu jėgas atgauna reabilitacijos centre Palangoje. Iš viso jis čia praleis 24 dienas.

„Liga pasekmių smegenims neturėjo, tačiau reabilitacija reikalinga todėl, kad mano koordinacija yra šiek tiek sutrikusi, trūksta pusiausvyros, reikia sustiprinti kojas. Antradienį jau buvau išėjęs pasivaikščioti, pajūriu nuėjau kelis kilometrus. Tik jaučiu, kad organizmas kiek išmuštas iš vėžių ir koordinacijos šiek tiek trūksta. Futbolo turbūt dar nepažaisčiau“, – portalui LRT.lt sako R. Grumbinas.

LRT sporto prodiuseris per dvidešimt karjeros metų nedarbingumo pažymėjimo neturėjo, tad dabar juokais sako, kad teko stabtelti ir pailsėti už visus du dešimtmečius.

„Gulėdamas ligoninėje sukau galvą, kiek man dar teks gydytis, kada galėsiu grįžti į darbus. Vis dėlto, encefalitas privertė susimąstyti, kad reikia susirūpinti sveikata. Kad ir koks svarbus būtų darbas, sirgdamas jo dirbti negalėsi.

Šiuo metu visos mano mintys sukasi apie sveikatą, tačiau pasižiūriu, seku naujienas, prašau ir kolegų, kad paskambintų bei papasakotų, kas dedasi darbe. Nenoriu atitrūkti ir atitolti, tačiau pirmiausia noriu sustiprėti ir tik tada vėl kibsiu į darbus“, – pasakoja jis.

LRT.lt primena, kad liepos pradžioje R. Grumbinui diagnozuotas erkinis encefalitas. Atsidūręs ligoninėje jis tegalėjo paeiti 15 ar 20 metrų, ir tik pasiramsčiuodamas į sieną, iš lėto. Vėliau jam net ir atsikelti iš lovos tapo misija neįmanoma – buvo fiziškai per sunku.

R. Grumbinas spėja, kad erkė įsisiurbė birželio viduryje, kai jis dalyvavo bėgime bekele, kur įveikė 82 kilometrus. Deja, vyras įsisiurbusios erkės nepastebėjo. Praėjus savaitei jis pasijuto prastai, pakilo temperatūra. Po apsilankymo pas gydytojus simptomai dingo, tačiau po kelių dienų vėl sugrįžo. Tai būdinga erkiniam encefalitui. Ši liga R. Grumbinui buvo nustatyta infekcinėje ligoninėje po specialių tyrimų.

„Medikai po tyrimų pasakė, kad galvos smegenys atlaikė erkinį smūgį ir išmetė jį lauk“, – dar praėjusią savaitę portalui LRT.lt sakė R. Grumbinas.

Jis prisipažino, kad nuo erkinio encefalito pasiskiepijęs nebuvo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt