Veidai

2019.07.17 18:01

Gabrielė Martirosianaitė pakeitė pavardę, nes panoro išsaugoti armėnišką protėvių palikimą

Agnė Kibildaitė, LRT.lt2019.07.17 18:01

LRT RADIJO laidų vedėja, modelis Gabrielė Martirosianaitė džiaugiasi reikšmingu gyvenimo pokyčiu – visa jos šeima tarė tvirtą taip oficialiam jų pavardės pakeitimui. Trečiadienį pirmą kartą LRT RADIJO eteryje nauja pavarde pristatyta Gabrielė sako, kad išgirdus žodį – Martirosian, kūnu perbėgo šiurpuliukai.

LRT RADIJO laidų vedėja G. Martirosian dar antradienį pildydama vieną iš svarbių dokumentų – užraitė lietuvišką pavardės galūnę.

„Tai normalu, nes ne vienerius metus gyvenau su Martirosianaitės pavarde. Tačiau dabar galiu džiaugtis kūnu skraidančiais drugeliais. Dar prieš trečiadienio radijo laidą kolega Darius Užkuraitis juokaudamas manęs klausė, ar aš esu nauja vedėja. Profesine prasme – esu ta pati Martirosianaitė, tačiau nuo šiol pavardė, oficialiai įrašyta dokumentuose – Martirosian“, – portalui LRT.lt sakė pašnekovė bei pridūrė, kad būtent D. Užkuraitis eteryje pirmą kartą ir ištarė jos naują pavardę.

Gabrielė išties didžiuojasi gilias šaknis turinčia armėniška Martirosian pavarde, atskleidžiančia jos identitetą. Radijo laidų vedėja turi ir tai įrodantį dokumentą – Jerevane gimusio tėčio dokumentus, kuriuose įrašyta ir senelio, Akiles Martirosian pavardė.

„Tai tapo esminiu dokumentu, kurio pagrindu buvo galima ištaisyti pavardėje įsivėlusią klaidą. Mano atveju, pavardės keitimo procedūra nebuvo sudėtinga, nes metrikacijos biuras pripažino joje įsivėlusią klaidą“, – tikino G. Martirosian.

Norą pakeisti pavardę išreiškė ir visa Martirosian šeima – tėtis, mama ir sesuo. Gabrielė patikino, jei nors vienas iš artimųjų būtų nutaręs pasilikti sulietuvintą pavardės galūnę, šio žingsnio jie nebūtų žengę. Tačiau bendru nutarimu šeima pasirinko armėnišką pavardės variantą ir pokyčių kupiną kelią.

„Tiesa, idėjos autoriumi tapo tėtis, tačiau aš buvau tas žmogus, kuris tarė – jei visi sakome 4 taip dėl armėniškos pavardės įteisinimo, aš padarysiu viską, kad tai būtų įgyvendinta“, – pasakojo Gabrielė.

Šiam žingsniui šeima ruošėsi apie 3 mėnesius, kurį G. Martirosian suskirstė į du etapus. Pirmasis pasižymėjo kasdieniu įrodinėjimu aplinkiniams, dėl kokios priežasties atsirado nesustabdomas noras pasikeisti pavardę. Na, o antrasis išsiskyrė ilgomis valandomis, praleistomis Civilinės metrikacijos skyriuje, kai teko aiškinės dėl pavardėje įsivėluusios klaidos.

„Norintiems susigrąžinti senelių ar prosenelių pavardę, tam tikru laikotarpiu pakeistą bendrąja tvarka, bet bijantiems tai padaryti, patariu nedvejoti ir imtis veiksmų. Paskelbus žinią, apie gyvenimo pokyčius, sulaukiau bičiulių palaikymo, kad jau seniai buvo laikas tai padaryti“, – mintimis ir patarimais dalijosi LRT RADIJO vedėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt