Naujienų srautas

Veidai2019.07.14 13:50

Karščiausia mados tendencija: Stella McCartney ragina neskalbti, garsios aktorės apsiperka dėvėtų drabužių parduotuvėse

LRT.lt 2019.07.14 13:50

Karčiausia mados tendencija vis dažniau yra ekologija – dizainerė Stella McCartney vėl prakalbo apie tai, kad drabužių skalbti nereikėtų, o Sarah Jessica Parker prisipažino sūnui perkanti tik dėvėtus drabužius. Pora jos kolegių netgi „Oskarų“ ceremonijoje pasirodė pasipuošusių suknelėmis iš dėvėtų drabužių parduotuvės.

Britų drabužių dizainerė Stella McCartney vėl prakalbo apie tai, kad nereikėtų skalbti drabužių. Viename iš naujausių savo interviu ji kalbėjo apie tai, kad skalbimo mašiną turėtume jungti kuo rečiau – tai kenkia ir audiniams, ir aplinkai.

„Nors asmeninė higiena man labai svarbi, nemetu savo drabužių į skalbimo mašiną vien todėl, kad kartą juos apsivilkau. Iš tiesų nemėgstu nei sauso valymo, nei skalbimo. Geriau palaukti, kol dėmė išdžius ir ją tiesiog nukrapštyti“, – pasakojo dizainerė.

Kaip rašoma BBC.com, su šiuo dizainerės požiūriu sutinka ir profesorė Laura Sanches Diaz iš organizacijos „Plastic Soup Foundation“, kovojančios su tarša ir ypač vienkartinio plastiko naudojimu.

Skalbiant drabužius, ypač tuos, kurie pasiūti iš sintetinių pluoštų (pvz., poliesterio ar akrilo) į aplinką kaskart patenka vidutiniškai devyni milijonai plastikinių mikropluoštų. „Kuo dažniau skalbiame savo drabužius, tuo daugiau mikropluoštų patenka į aplinką“, – sako ji portalui BBC.com.

Skalbiant drabužius ji rekomenduoja rinktis žemesnę temperatūrą ir skystą skalbiklį. „Milteliai paprastai sukuria didesnę trintį tarp drabužių, tad ir mikropluošto dalelių atitrūksta daugiau. Jos vėliau ir keliauja į aplinką. Be to, trintis skalbimo mašinoje būna mažesnė, kuomet į jos būgną įdedame kiek mažiau drabužių“, – paaiškina ji.

Ekologija ir vartotojiškumas opi tema ir kitoms žinomoms pasaulio moterims. Pagrindinį rašytojos Carie Bradshaw vaidmenį seriale „Sekas ir miestas“ atlikusi aktorė Sarah Jessica Parker daugeliui tapo savotiška mados ikona. Nors aktorė susikrovė nemenkus turtus, ji puikiai jaučiasi dėvėtų drabužių parduotuvėse.

Kaip rašoma „Vanity Fair“ žurnale, pamačiusi dokumentinį filmą „Tikroji kaina“ („The True Cost“) ji tapo dažna dėvėtų drabužių parduotuvių lankytoja.

Ji prisipažino, kad tik jose perka drabužius savo sūnui Jamesui. „Kiek sunkiau sekasi rasti tinkamas kelnes, tačiau stilingų megztinių ir marškinėlių rasti visai nesudėtinga“, – patikino ji. Sukneles iš dėvėtų drabužių parduotuvių ji dėvi netgi ir vaidindama seriale „Skyrybos“ („Divorce“).

Dėvėtų drabužių parduotuvėse apsilanko ir kitos žymios aktorės. Viena jų – Hellen Mirren.

„Būna net ir taip, kad vykdama atostogų nesusikraunu lagamino. Pakeliui į oro uostą tiesiog sustoju dėvėtų drabužių parduotuvėje ir vos už keliasdešimt svarų nusiperku viską, ko gali prireikti. Grįždama drabužius palieku kitoje dėvėtų drabužių parduotuvėje“, – pasakoja ji.

Be to, ji pastebi, kad galima už svarą nusipirkti dėvėtą švarkelį arba pakloti tūkstantį už naują, pirktą prabangioje parduotuvėje, tačiau juos dėvint jokio skirtumo nepajausite, aplinkiniai taip pat gali nepastebėti skirtumo tarp naujų ir dėvėtų drabužių parduotuvėje įsigytų daiktų.

Winona Ryder taip pat pripažįsta, kad dauguma drabužių jos spintoje įsigyti blusų turguje ar dėvėtų drabužių parduotuvėje. „Netgi „Oskarų“ ceremonijoje esu dėvėjusi suknelių, kurios man atsiėjo vos dešimt dolerių“, – yra sakiusi ji.

Beje, suknele iš dėvėtų drabužių parduotuvės, kainavusia vos 25 dolerius, „Oskarų“ ceremonijoje 2010-aisiais pasirodė ir žinoma aktorė Drew Barrymore.

Duodama interviu theguardian.com, islandų atlikėja Bjork pasakojo, kad būtent dėvėtų drabužių parduotuvėse pabunda jos medžiotojo instinktai ir ji stengiasi surasti puikių dalykėlių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą