Veidai

2019.07.12 14:44

Priėmime prezidentūroje dalyvaus tik vienas iš brolių Gataveckų: kitas kvietimas pasimetė?

LRT.lt2019.07.12 14:44

Iškilmingam priėmimui prezidentūroje ruošiasi tik vienas brolis iš neišskiriamo dvynių menininkų Gataveckų tandemo. Renginyje dalyvaus Remigijus Gataveckas su žmona, Algirdas kvietimo negavo.

Ar kvietimas pasimetė pašte, ar kitos priežastys lėmė, kad A. Gataveckas liko nepakviestas, broliai per daug negalvoja ir džiaugiasi, kad bent vienas iš jų galės apsilankyti priėmime.

Kodėl tik vienas iš dvynių sulaukė kvietimo, portalui LRT.lt paaiškinti negalėjo ir prezidento Gitano Nausėdos atstovas Aistis Zabarauskas.

Nepaisant to, kad šįkart į priėmimą eis be brolio, R. Gataveckas sako, jog kvietimu labai džiaugiasi. „Jei anksčiau man būtų pasakę, kad kada nors dalyvausiu prezidento priėmime, tikrai nebūčiau patikėjęs. Iki šiol sunku suvokti, kad tarp dviejų tūkstančių iškilių svečių būsiu ir aš.

Priėmimo labai laukiau ne tik aš, bet ir mano žmona. Kvietimas mus nustebino ir labai pradžiugino. Tikiu, kad bus didelė garbė ir malonumas pabendrauti su iškiliais vakaro svečiais. Galbūt tai bus proga užmegzti naujas pažintis“, – portalui LRT.lt pasakojo menininkas.

Jis svarsto, kad pakviestas buvo kaip vienas iš prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamos iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“ ambasadorių, kurią pažadėjo tęsti ir prezidentas G. Naudėda.

Nors neseniai Remigijus su broliu portalui LRT.lt prisipažino nemėgstantys dėvėti kostiumo, šį vakarą su malonumu jį vilkės. „Šiam vakarui ruošėmės labai atsakingai, stengėmės pataikyti į aprangos kodą, pasitikslinome dėl tam tikrų protokolinio etiketo dalykų.

LRT.lt primena, kad likus kelioms dienoms iki inauguracijos kilo pasipiktinimo banga, kad į renginį kvietimų taip pat negavo Seimo nariai ir Nepriklausomybės Akto signatarai. Vis dėlto, likus porai dienų iki inauguracijos dienos, kvietimai pasiekė ir signatarus, tačiau jie kviečiami be lydinčių asmenų.

G. Nausėda, komentuodamas svečių sąrašą ir vakarinę dalį, pabrėžė, kad „akcentas – kultūrininkų ir šviesuolių buvimas šitame renginyje. Kiekybiškai skaičiuojant jų akivaizdžiai daugiausia. Plačiąja prasme – net ir influenseriai, kurie rašo apie labai svarbius visuomenei dalykus“, – kalbėjo G. Nausėda.

Jis neslėpė, kad kai kurie pakviesti asmenys aktyviai jį rėmė rinkiminės kampanijos metu, tad tai bus proga jiems padėkoti.

„Jeigu kažkas neras savo pavardės, tai nieko asmeniško. Mielai matyčiau čia 20 tūkst. žmonių, bet prezidentūra yra tokia, kokia yra“, – sakė išrinktasis prezidentas.
Tarp pakviestųjų – ir pramogų pasaulio atstovai, tokie kaip „influenceris“ Saugirdas Vaitulionis, atlikėjas Jonas Nainys ir kt.

Iš viso kvietimų – 1200, jie skirti atvykti su antrosiomis pusėmis.