Veidai

2019.07.12 10:48

Nauja Barbė – Davido Bowie garbei

BNS, LRT.lt2019.07.12 10:48

Ketvirtadienį pristatyta riboto leidimo Barbė, skirta 50-osioms legendinio dainininko Davido Bowie hito „Space Oddity“ išleidimo metinėms.

Lėlė, aprengta metalu žėrinčiu dryžuotu kombinezonu, apauta raudonais auliniais ant platformų ir papuošta kosmoso stilistikos aksesuarais, simbolizuoja D. Bowie alter ego – dvilytį ateivį Zigį Stardastą.

„Barbė pagerbia didžiausią popchameleoną, anglų dainininką, dainų kūrėją ir aktorių Davidą Bowie, kurio dramatiškos muzikinės transformacijos ir toliau daro įtaką bei įkvepia“, – pristatydama 50 dolerių (44 eurus) kainuojančią lėlę nurodė gamintoja „Mattel“.

Pasak kompanijos, tai – dviejų popkultūros legendų pagerbimas.

Pranešime priduriama, kad kolekcininkams skirta lėlė yra duoklė muzikos genijaus, iš naujo apibrėžusio rokenrolą, kultūriniam palikimui.

2016 metais miręs dainininkas yra sakęs, kad klasika tapusį jo 1969 metų singlą „Space Oddity“ įkvėpė metais anksčiau išleistas kino kūrėjo Stanley Kubricko filmas „2001 metų kosminė odisėja“.

Šią savaitę taip pat pristatyta lėlė, vaizduojanti Samanthą Cristoforetti, vienintelę aktyviai dirbančią Europos kosmoso agentūros (ESA) astronautę. Tai buvo dalis projekto, kuriuo siekiama įkvėpti daugiau mergaičių siekti karjeros mokslo ir technologijų srityje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt