Naujienų srautas

Veidai2019.07.11 08:30

Italų mados karaliui Giorgio Armani – 85-eri: gyvenime jis gailisi tik poros dalykų

LRT.lt 2019.07.11 08:30

Nors italų dizaineris Giorgio Armani yra sukūręs ištisą verslo imperiją, jam negana – jis ir toliau siekia plėsti savo verslą. Dėl darbo viską paaukojęs dizaineris sako, kad darbas – jo gyvenimas ir gailisi tik poros dalykų.

Už vienų sėkmingiausių pasaulyje mados namų stovi nenugalima jėga – namų dekoro prekėms, penkių žvaigždučių viešbučiams, privačioms rezidencijoms, ištaigingam naktiniam klubui ir net šokoladui savo vardo prekinį ženklą suteikęs Giorgio Armani, liepos 11-ąją švenčiantis 85-ąjį gimtadienį.

Mados namų „Giorgio Armani“ prezidentas ir vienintelis valdytojas stebina neišsenkančiomis jėgomis. Neapsiribodamas paties valdoma imperija, vyras ir toliau plėtoja savo verslą.

Nėra prasmės varžytis su laiku.

G. Armani gali pasidžiaugti pavydėtina ištverme ir užsispyrimu. Jis pripažįsta, kad jam pasitarnauja ir jo sugebėjimas nuolat viską kontroliuoti.

„Tokio verslo valdymas tarsi vaiko auginimas, čia svarbi kiekviena detalė, – kalbėjo jis howtospendit.ft.com portalui – Negali pražiūrėti ar nuvertinti net menkiausios smulkmenos, kitaip visos pastangos nueis perniek. Aš visada atkreipiu dėmesį į klaidas ir pats sugalvoju, kaip jas išspręsti. Pasitikiu mane supančiais žmonėmis, tačiau galutinį sprendimą priimu aš pats.“

Aišku viena – mano darbas yra mano gyvenimas. Tai turėjo didelę kainą, nes teko paaukoti visa kita.

Kitaip tariant, toks valdymas reikalauja ir šiek tiek diktatūros. Akivaizdu, kad G. Armani sėkmę lėmė visiškas atsidavimas. Savo verslui jis pasišventęs jau nuo 1975 m., kai kartu su partneriu Sergio Galeotti ir įsteigė savo prekinį ženklą.

Prieš dešimtmetį dizaineris gydėsi nuo hepatito. „Metų metus nekreipiau dėmesio į savo sveikatą, į save. Ši liga veikiausiai smogė ne be priežasties. Psichologinis ir fizinis nuovargis, nuolatinis stresas vis dėlto daro savo“, – britų „Vogue“ yra prisipažinęs G. Armani.

Nors savo prekės ženklą G. Armani įkūrė daugiau nei prieš 40 keturiasdešimt metų, o dizaineris sukaupė didžiulius asmeninius turtus ir jo imperijoje dirba daugybė žmonių, jam vis dar nėra lengva viskuo rūpintis.

Jis nepaliauja dirbęs, nuolat viską tvarko, tikrina ir rūpinasi, kad viskas būtų savo vietose. „Aštuoniasdešimt procentų to, ką darau, sudaro disciplina, – teigia jis. – O likusią dalį – kūrybiškumas.“

G. Armani prekės ženklas atspindi aistrą, žmogišką šilumą, užsispyrimą ir moralinę pusę, kurios jis nebijo parodyti. „Nekenčiu, kai mada tampa kostiumu. Ir manau, kad dauguma dalykų, kuriuos šiandien regime ant podiumų, yra pernelyg prašmatnūs, – jis be užuolankų pasakojo „Harpers Bazaar“. – Man niekada nerūpėjo būti madingu vien dėl mados. Turiu savitą viziją bei idėjas ir nebijau plaukti prieš srovę. Juk mados bangos nuolat keičiasi. Būna, kai mada nutolsta nuo mano estetinių įsitikinimų, būna, kai prie jų priartėja. Man tai nesvarbu.“

Metų metus nekreipiau dėmesio į savo sveikatą, į save.

Tačiau netgi G. Armani nepavyksta išlikti visiškai atspariam mados pasaulio netikėtumams. „Bėgant laikui, didėja spaudimas drastiškai pasikeisti, tačiau stiprėja ir mano pastangos išlaikyti autentiškumą. Tai – kova. Puikiai suprantu, kad nėra prasmės varžytis su laiku – jei laikmetis reikalauja vulgarumo, tebūnie. Tačiau niekada nebuvau iš tų, kurie manytų, jog visos naujovės būtinai yra teisingos.“

G. Armani išgarsėjo sukūręs savo vardo vyriškų kostiumų kolekciją. Sulaukęs savo sesers ir draugų raginimų, jis sukūrė rūbų liniją ir moterims. 1980 m. G. Armani rengė Paulo Schraderio filme „American Gigolo“ vaidinusį Richardą Gere`ą.

Aštuoniasdešimt procentų to, ką darau, sudaro disciplina, o likusią dalį – kūrybiškumas.

Po šio filmo „Armani“ švarkeliai tapo aprangos detale, kurią savo spintoje troško turėti kone kiekvienas. Nuo tada G. Armani verslas nuolat plėtėsi. 1981 m. jis išleido naują „Emporio Armani“ liniją, kuri reiškė ir jo vardinių džinsinių kelnių pradžią.

„Aišku viena – mano darbas yra mano gyvenimas, – yra sakęs G. Armani, vis kviečiamas į daugybę susitikimų. – Tai turėjo didelę kainą, nes teko paaukoti visa kita. Tiesą sakant, kai ko gailiuosi. Laiko, kurio negalėjau praleisti su mylimaisiais, ir nuostabių vietų pasaulyje, kurių man nepavyko pamatyti.“

Parengta pagal vogue.com, harpersbazaar.com, howtospendit.ft.com

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi