Veidai

2019.07.15 08:20

Prisimenant dizainerį Gianni Versace: vienas pirmųjų į pristatymus įsileidęs pramogų pasaulio žvaigždes

LRT.lt2019.07.15 08:20

Praėjo lygiai 22-eji metai nuo tos liepos 15-osios, kai italų dizaineris Gianni Versace, pasidžiaugęs, kad įveikė vėžį, krito nuo kone dvigubai už save jaunesnio žudiko kulkos. Nors dizainerio jau nebėra, jo sukurtas prekės ženklas „Versace“ ir šiandien vienas garsiausių mados pasaulyje.

Italijoje, Kalabrijos regione gimęs dizaineris G. Versace buvo vienas ryškiausių aštuntojo ir devintojo praėjusio amžiaus dešimtmečių mados kūrėjų. Jo klientais tapo Eltonas Johnas, Madonna, Tina Turner, Stingas ir netgi princesė Diana. 1997-aisiais liepos 15-ąją, eidamas 51-uosius metus, jis buvo nužudytas netoli savo namų Majamyje, Floridos valstijoje, JAV. Dizainerio žudikas po aštuonių dienų rastas negyvas.

Per dešimt karjeros metų G. Versace sugebėjo sukurti 807 mln. dolerių vertą imperiją, kuri po jo mirties atiteko broliui ir seseriai: brolis Santo tapo prekės ženklo vadovu, o sesuo Donatella – kūrybos vadove. Jų indėlis į „Versace“ imperiją taip pat nemenkas.

Dizainerio motina kūrė ir siuvo sukneles, turėjo savo dirbtuves. Kaip rašoma „New York Times“, būtent iš jos sūnus Gianni mokėsi amato. Kai Milane jis įkūrė savo prekės ženklą, brolis Santo padėjo suvaldyti įmonės finansus, o sesuo padėjo kūrybos procese.

G. Versace laikomas ir vienu pirmųjų dizainerių, kuris į savo mados pristatymus kviesdavo kino ir muzikos žvaigždes. Anuomet buvo įprasta, kad kolekcijų pristatymuose pirmąsias žiūrovų eiles užima turtais besimėgaujanti aukštuomenė, o Gianni sprendimas ją iškeisti į būrį asmeninių draugų, žinomų atlikėjų ar aktorių stebino aplinkinius.

Paskutinįjį savo kolekcijos pristatymą dizaineris surengė likus vos savaitei iki jo mirties. Beje, likus pusmečiui iki savo mirties, dizaineris šventė ir džiūgavo – po porą metų trukusio gydymo jam pavyko įveikti retą vidinės ausies vėžį.

Anot theguardian.com, dizaineris netikėjo, kad jam pavyks pasveikti, tad pusę savo kompanijos perleido savo dukterėčiai, tuo metu vienuolikmetei Allegrai. Tiesa, savo akcijas mergina valdyti pradėjo tik 2004 m., kai sulaukė pilnametystės.

Net ir praėjus dviem dešimtmečiams po jo mirties, G. Versace vardas išlieka žinomas, o jo sukurta imperija iki šiol siejasi su prabanga ir puošnumu.

Parengta pagal theguardian.com, harpersbazaar.com, vogue.com.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.